Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Усіх з пневмоніями тестуватимуть на коронавірус
Рекламодателям

Радио
Радио

Усіх з пневмоніями тестуватимуть на коронавірус

Усіх, хто захворів на пневмонію, тестують на коронавірус. Причому не експрес-тестами, а беруть мазок з горла і носа і відправляють у лабораторію. Експрес-тести нерідко не показують хворобу. Як сталося з 54-річним носівчанином, який, імовірно, підхопив вірус у Києві.— Пацієнту тричі робили експрес-тести на коронавірус, — говорить головний лікар Носівської центральної лікарні Руслан Шульга. — І тричі (!) вони були негативні. Але симптоми свідчили, що хвороба є.

Першого квітня зробили — негативний. Порадили бути вдома на самоізоляції. Спостерігати. Температура трималася. Тож третього числа звернувся до сімейного лікаря, потім у лікарню. Іще раз провели експрес-тест — негативний. Зробили знімок. Бачимо, що вже пневмонія. І при цьому клініка вірусна, як при грипі. Температура, слабкість. Іще раз зробили експрес-тест — утретє негативний.

— Тести китайські? Може, неякісні.


— Китайські. Щодо якості... Я думаю, що вони показують хворобу не раніше, ніж на восьмий день від її початку.

У нашому випадку ми діагностували лабораторно. Вийшов наказ, щоб усіх з пневмонією перевіряти у лабораторії тестами-ПЛР (полімеразно-ланцюгової реакції). Лабораторний тест показав коронавірус.

Пацієнт лікується у Ніжинській міській лікарні. Вона є найближчим базовим мед-закладом (базові, тобто основні, заклади визначило МОЗ). Стан задовільний.

— Інфекційне відділення забезпечене усім необхідним для лікування, — говорить заступниця генерального директора Ніжинської міської лікарні з економічних питань Ірина Бурніс.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №16 (1770), 16 квітня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пневмонія, експрес-тести, коронавірус, ПЛР-тестування, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект