• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Вимираючі села Чернігівщини «засвітилися» на всю Україну


Вимираючі села Чернігівщини «засвітилися» на всю Україну

«5 канал» зняв фільм про вимираючі села на Чернігівщині, що є лідером в Україні зі зникнення населених пунктів.

«Куди коронавірусу не дістатися. В Україні є маленькі села, які й до карантину жили в ізоляції. Не за власним бажанням. З них просто повиїжджали люди. І тому цілі села українські зараз відходять у минуле. Ті, хто лишився в них, – живуть нині без благ цивілізації. За рік із мапи України зникають 19 населених пунктів. Є прогнози, що років за 20 сільське населення скоротиться вдвічі», – йдеться в описі відео.Журналісти проїхали Коропщиною та відвідали село Новоселиця, де залишилися лише двоє жителів. Місцева мешканка з сином виявилися відрізаними від світу – сюди не ходять автобуси та нема магазинів. Усі хати поросли чагарниками.

На Коропщині знімальна група приїхала до ще одного села – Горохового, де на двох вулицях залишилися лише кілька будинків.

Окрема увага у фільмі приділена селу Марс, що на кордоні з Білоруссю.

Населений пункт розташований у лісі. Тут живуть п’ятеро людей, які не мають доріг, магазину,амбулаторії, школи, пошти, клубу чи церкви.

Причинами вимирання сіл експерти, яких долучили до зйомок фільму, назвали відсутність роботи та фінансування. А от вихід із ситуації економісти вбачають, по-перше, в тій же децентралізації, на яку скаржаться деякі місцеві старости, та податках,якими повинні розпоряджатися самі села.

Джерело: Чeline, «5 канал»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: села, Чернігівщина, фільм

Добавить в:
 
 


Центр Комплект