Нормовен

«Картоплю посадять. Це святе»

Губернатор Андрій Прокопенко, голова обласної ради Ігор Вдовенко і мер Чернігова Владислав Атрошенко чи не вперше зібрались разом. У понеділок, 23 березня, вони провели пресконференцію для журналістів, щоб розповісти про ситуацію в області. Об’єднала усіх трьох загроза коронавірусу. Того самого, що лютував у Китаї, а зараз — в Італії та Іспанії. От-от дійде і до нас. (Або ні).


Андрій Прокопенко

На вході до приміщення ОДА усім міряли температуру, наставляючи термометр-пістолет до лоба. У залі засідань бажаючим видавали маски.

До зали усі троє зайшли разом. Спізнились хвилин на десять. З ними — головний санітарний лікар області Іван Донець та начальник обласного управління охорони здоров’я Петро Гармаш.

Вдовенко і Атрошенко були у медичних масках. Прокопенко свою тримав у руках. Коли сіли, Атрошенко запропонував зняти маски, щоб спілкуватись з пресою.

Якщо коротко, говорили про те, що в область от-от мають надійти експрес-тести з діагностики коронавірусу. І вони справді надійшли. Наступного дня, 24 березня, про це у фейсбуку написав губернатор. П’ять тисяч штук на область. Плюс ПЛР-тести (ті, що більш точні). Перевіряти на коронавірус, за словами Прокопенка, будуть безкоштовно, але за наявності медичних показань.

Повідомили про закриття з 24 березня 13 базарів в області, в тому числі і продуктових. Мовляв, трималися до останнього. Проте у інших містах ринки закриті, то й нам надійшла вказівка.

— Чи дадуть людям посадити картоплю? — «Вісник Ч» запитав те, що цікавить усю область без винятку.

— Це святе, — відповів Андрій Прокопенко. — І це не жарт. Важливе запитання в масштабах усієї області і країни. Присадибні ділянки та індивідуальне господарство формують значну частину продовольства в країні в цілому. Тому моя позиція, щоб

люди змогли посадити картоплю і все, що люди традиційно садять, а потім традиційно ми їмо усю зиму.

Політична партія Владислава Атрошенко

Це ж стосується і посівної. Всі підприємства агропромислового комплексу будуть внесені в перелік об’єктів по забезпеченню продовольством. Карантин рано чи пізно завершиться.

Сьогодні я підписав листа на прем’єр-міністра з приводу того, щоб проаналізувати і, можливо, у перспективі обмежити експорт продовольчої групи зернових. Ми подивились обласний баланс. Поки область є самозабезпеченою. Але зараз гривня падає, запит з інших країн є. Тому ці запаси можуть швидко експортуватись., До того ж на сьогодні не дуже сприятливі погодні умови, історично низький рівень у річках. Що не сприятиме врожаю.

— Переживають за введення надзвичайного стану. Що доберуться у село, а назад не випустять.


— Це перебільшено. Нехай не переживають, — запевнив Андрій Леонідович.

Тільки от дістатись до сіл тепер можна лише власним транспортом чи попутками. Вже тиждень, як автобуси та маршрутки з міст на села, з Чернігова до райцентрів заборонили.

* * *

Коронавірус в області в цифрах:

— 117 мільйонів гривень були направлені з обласного бюджету на заходи по протидії коронавірусу.

— 150 апаратів штучної вентиляції легень є в медичних закладах. Ще два мають надійти найближчим часом.

— 1500 комплектів індивідуального захисту. Виготовляється ще 4500.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №13 (1767), 26 березня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чернігівська ОДА, коронавірус, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:


ЦентрКомплект