Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Радуль сухий. Навіть старожили такого не пам’ятають


Нормовен

Радуль сухий. Навіть старожили такого не пам’ятають

Середина березня — в Радулі Ріпкинського району пора великої води. Завжди, з року в рік, заливає куток Шарівка, відрізуючи вулицю Дніпровську. Люди, залежно від масштабу розливу, обходять воду десятою дорогою, переходять в чоботях або пливуть човном. Під час великої повені вода заливає людські погреби, тому там про всяк випадок залишають табуретки з піддонами, майструють додаткові полиці, мудрують інші прилаштування.


Паводок в минулі роки

— Такого, як цієї весни, щоб зовсім без повені, навіть старожили наші не пам’ятають, — дивується т. в. о. радульської селищної голови Галина Руденкова. — Досі найсухіше в 2010 було, коли вулицю Дніпровську не відрізало, але вода все одно стояла, в чоботях переходили. А це сухо. Не те що в погребах, з Новосілок (нашої сільради) люди скаржаться, що в колодязях води нема. Як восени пішла, так і не піднімалася. А взагалі рівень, що в колодязях, що в річках, — літній. Навіть не весняний, коли вже попідсихає.

З одного боку люди радіють: не заливало погреби, не плавали на човнах. З іншого — луки теж стоять сухі. Ні дощу, ні снігу майже не було, озера не замерзали. Як не буде трави, де корів випасати, де косити?

У березні і аж до середини квітня в Радулі завжди вода прибувала, Дніпро розливався, заливало луки, вулиці, городи. Люди жартували: всі наші колоради, миші і кроти топляться. А це кроти вже риють, а господарі не спішать. Зазвичай у нас Корчев’я, Лопатні починають орати після Благовіщення. Хоч цей рік не треба чекати поки город підсохне, але радульці орати-саджати не спішать. По Росії передавали, що заморозки до мінус 9 ще будуть. А українські телеканали в нас не всі йдуть. Після кодування каналів кілька людей купили тюнери, 90 відсотків дивляться російські безплатні канали.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №12 (1766), 19 березня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Радуль, паводок, Галина Руденкова, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в:


ЦентрКомплект