Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Хтось більше, хтось менше, хтось задурно». Відправити панахиду — до 300 гривень


«Хтось більше, хтось менше, хтось задурно». Відправити панахиду — до 300 гривень

Щоб покійнику на тому світі було легше, на третій, дев’ятий і сороковий дні, у дні роковин смерті (іноді — якщо померлий наснився), родичі замовляють у батюшок заупокійну панахиду. Чи дороге це задоволення?— До 300 гривень, — говорить хорошоозерський (Борзнянський район) сільський голова Микола Радевич. — Залежить від статків людей. Якщо пальці розтопирені і грошей багато, намагаються дати більше. Править у нас отець Юрій (Фазан). Але ж і в кого сотня в кишені, тому також у панахиді не відмовить.


— І двадцятку, і п’ятдесят кладуть, і сотню за панахиду, — перераховує Наталія Смілик, хаєнківська сільська голова Ічнянського району. — Приміщення церкви у нас облаштоване у половині медпункту. Правити приїздить військовий капелан отець Дмитрій (Нікітенко) з Ічні. Тільки правити ні для кого — у селі до 180 постійних жителів. На панахиду приносять хліб, цукор, олію, цукерки. Сума — не головне.

У мене немає такси, — запевняє благочинний Городнянського і Сновського районів отець Андрій (РОМАНЮК). — Хтось дає більше, хтось менше, а хтось і задурно. Про те, яку суму поклали під аркушик з іменем покійного, дізнаюся уже в кінці. На панахиду обов’язково мають принести хліб і олію. Решта — на розсуд родичів. Пам’ятаю, як до паляниці і олії принесли п’ять банок закрутки. Ну, і нехай. Часто кладуть солодощі, борошно, те, що любив померлий. Борошно потрібно для випікання проскур. Якщо нанесли багато борошна, то з рештою продуктів віддаємо на потреби малозабезпечених родин. Заупокійну панахиду відправлю і за 50, і за двісті гривень. Так само в мене і родини, і хрестини. Якщо люди хочуть похрестити немовля, а й копійки за душею нема, то як їм відмовити?

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №12 (1766), 19 березня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: панахида, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в:


ЦентрКомплект