Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У Тупичівському «Сучаснику» виховують чемпіонів


Нормовен

У Тупичівському «Сучаснику» виховують чемпіонів

Вже понад тридцять років у Тупичеві діє підлітковий клуб «Сучасник», що був заснований ще наприкінці 80-х років. За цей чималий проміжок часу клуб став справжнім осередком позашкільного дозвілля та навчання. Тут діти займаються творчістю, майструють, вчаться готувати, грати на музичних інструментах, танцювати. А ще клуб став спортивним осередком. Місцеві гирьовики, тенісисти та шахісти відомі не тільки в області, але й в Україні та Європі.

Підлітковий клуб «Сучасник» Тупичівської ОТГ – це комплексний позашкільний навчальний заклад культури, який надає дітям можливість розвивати навички та уміння, створює умови для їх творчої самореалізації та організації змістовного дозвілля. Сьогодні на базі «Сучасника» завдяки спільним зусиллям діє з десяток гуртків різного спрямування для школярів.

Приміщення старе, але тепле

Будівля, де розміщується дитячий клуб, – ще з 1930-х років. Тут тривалий час був дитячий ревматологічний санаторій, а з 1994 року розмістили дитячий клуб.


Приміщення підліткового клубу «Сучасник»

Взагалі, у ті роки планувалося, що дитячий клуб буде розміщуватися у великому просторому приміщенні нового будинку культури. Його будівництво було почате наприкінці 80-х. На той час Тупичів був досить великим селищем, де жило багато молоді. Тому не дивно, що тут хотіли збудувати великий будинок культури зі спортивними залами і різноманітними молодіжними секціями і гуртками. Та будівництво так і не завершили, тепер посеред Тупичева стоїть двоповерхова недобудова.


Недобудований будинок культури

Керівництво ОТГ нас у всьому підтримує, наразі розглядаємо питання з приміщенням, – говорить директор підліткового клубу «Сучасник» Валентина Михайлівна Рись. – Та на все потрібні час і кошти. Все охопити відразу неможливо. Хоча і те, що ми зараз маємо, для нас дуже добре. Адже близько 18-ти років у закладі не було опалення. Тут було холодно, на стінах проступав іній. Опалення з’явилося років вісім тому. Нам допомагали всі: були використані і місцеві кошти, і районні, і кошти від громадської організації «Центр Доброчин». Нам вдалося купити новий котел та провести реконструкцію системи опалення. До того ж новий котел є енергоефективним, оскільки працюватиме не на газу, а на відходах деревини з місцевого лісгоспу. Зараз у нас немає проблем з опаленням, і сільрада забезпечує паливом».

Гирьових чемпіонів Європи готують тут!

Відомий Тупичів не лише в Україні, але й у Європі своїми силачами. Люблять місцеві хлопці гирьовий спорт. Ним у клубі «Сучасник» займаються з перших днів заснування закладу. Керівник гуртка – семикратний чемпіон Чернігівської області з гирьового спорту Євгеній Шабовта. Він ніколи не покидав заняття і має дуже багато вихованців, які наслідують його і живуть цим спортом. Доказом цього є не один чемпіон.


Інформаційний стенд про тупичівських спортсменів

«Хлопці дуже люблять цей вид спорту і залюбки займаються ним, – розповідає Валентина Рись. – Проте довгий час не мали змоги брати участь у змаганнях через нестачу фінансування. Уперше ми поїхали до Києва в 2014 році. У нас були підготовлені діти, ми знали, де буде чемпіонат і знайшли спонсора, який допоміг відвезти перших спортсменів на Чемпіонат України, де вони посіли перші місця. А вже у 2016 році Саша Шабовта став чемпіоном світу в своїй категорії. Також наш Паша Яремчук ставав трикратним чемпіоном України в різних категоріях. Він вже здав дорослі нормативи в кандидати у майстри спорту. І громада виділила йому стипендію, поки навчався в школі – 300 гривень».


Знаряддя гирьовиків

Валентина Михайлівна каже, що це важкий вид спорту, і водночас легкий щодо спеціального оснащення. Адже аби вивчити гирьовика, не потрібно якихось величезних спортивних залів і спеціальних тренажерів.
«На цей вид спорту не потрібно багато всього, – говорить директор. – Достатньо кімнати і гирі. Гирі у нас є старі, є нові. Та це ж не головне. Головне – бажання займатися».

Шашки в пріоритеті

Намагаються прищепити дітям любов і до більш інтелектуальних ігор – шашок і шахів.


Валентина Рись

«У нас є спонсори, які підтримують інтелектуальні види спорту, – розповідає керівниця закладу. – Зокрема наш земляк Михайло Товстиженко започаткував турнір між дітьми з сіл громади, який проходить 14 жовтня. Взагалі у нас дуже давні традиції шахового спорту і шашок. Адже своє існування наш заклад розпочав з того, що людина, яка віддала цьому виду спорту все життя, об’єднала навколо себе тих, хто також любив грати в шахи. Спочатку на базі тупичівського колгоспу ім. Фрунзе, а потім заклад перевели в освіту. Наразі трохи спав інтерес дітей до цього спорту – за дитячу увагу відчутно конкурують телефони. Та все одно є діти, котрі люблять грати і досягають певних висот на змаганнях».

Юні «кулібіни» хочуть вивчати робототехніку

Працює в «Сучаснику» і гурток робототехніки. Спеціальних 3D принтерів тут, звичайно, немає, але вже з тих деталей, які є, діти вигадують і втілюють у життя свої винаходи. З ними вони вже здобули чимало перемог у Всеукраїнських науково-технічних та радіотехнічних конкурсах.«Розбираємо і скручуємо, – так про роботу в гуртку говорить його керівник Микола Мейсик. –Паяємо різні пристрої. Минулого року виготовили датчик визначення витоку води, зробили для Городнянської райради регламент часу, як у Верховній Раді. Стільки всього робимо, що відразу все й не згадаєш».

Матеріали для роботи приносять зі всього села. Як то кажуть – все, що дома не потрібне. Кабінет, де проходить гурток, завалений різноманітною зламаною технікою.

«Нам дзвонять і пропонують, якщо є зламаний комп’ютер чи ще щось, – говорить Микола Васильович. – Привозять і вже тут діти розкручують, а потім дивимося, що нам підходить. Звичайно, коли на конкурс, то все потрібно купувати, щоб було красиво».

Мріють у гуртку майструвати роботів, але не мають для цього обладнання.

«Хочеться, звісно, йти в ногу з часом і осучаснити цей гурток, – каже Валентина Рись. – Часи ж змінюється. Ми писали проектну роботу на сайті німецького посольства, просили комп’ютери і всю необхідну техніку, щоб діти могли вивчати робототехніку, але не пройшли. Та все одно будемо шукати можливості якось придбати обладнання».

Черга з охочих танцювати


Тривалий час у клубі не було танцювального гуртка, але його всі чекали і хотіли. Тож коли все ж вдалося знайти професійного керівника, з бажаючих танцювати вишикувалась черга.

«Гирі є, теніс є, спорт розвинений, а всі хотіли танцювати. Проте спеціаліста знайти було важко, – говорить Валентина Михайлівна. – А потім в Листвені знайшли дівчину, яка закінчила Ніжинський університет по класу хореографії. Проте вона спершу працювала у Чернігові, і до нас тільки на вихідних навідувалась. Зараз вже працює у нас як основний хореограф. Бажаючих дуже багато. І молодша є група, і старша, і з садочка просяться, проте поки вирішуємо, як можна це втілити по часу».

Марія Пучинець, «Чернігівщина» №11 (776) від 12 березня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Тупичів, ОТГ, клуб, Сучасник, спорт, Рись захоплення, Пучинець, Чернігівщина

Добавить в:


ЦентрКомплект