Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Дитячу стоматполіклініку Чернігова не закривають, але лікарів попередили про можливе скорочення


Дитячу стоматполіклініку Чернігова не закривають, але лікарів попередили про можливе скорочення

Днями соціальні мережі вибухнули від посту декількох чернігівців, які писали про те, з 1 квітня цього року дитячу стоматологічну поліклініку, що знаходиться за адресою Кирпоноса закривають. Як відомо, цей заклад обслуговує не тільки дітей Чернігова, а також усіх бажаючих з усієї області.

Чи дійсно дитяча стоматологічна поліклініка на межі закриття і що буде з персоналом, журналіст Gorod.cn.ua дізнавався 12 лютого безпосередньо у головного лікаря закладу Віктора Струца:
-На сьогоднішній день важко сказати, як буде далі. Ми переходимо на новий етап реформи, з яким ще не працювали. Раніше ми працювали в рамках бюджетних призначень і було не важливо, скільки лікар прийняв за день пацієнтів і яка була в нього якість роботи. Усі наші працівники лікарні (лікар-стоматолог, медична сестра, санітарка, завгосп) отримували фактично однакову заробітну плату на цей рік в розмірі 4723 гривні. Лікар вищої категорії отримував трохи вищу зарплату. Це межа, яка встановлена державою, вона не повинна бути меншою.

Також головний лікар пояснив, як будуть працювати лікарі дитячої стоматологічної поліклініки з 1 квітня 2020 року.

-З 1-го квітня ці кошти не будуть просто так давати. Їх потрібно буде заробити. Точно так, як на первинці. Прийом лікаря-стоматолога буде виглядати так: весь прийом буде вестися електронному вигляді на сайті Національної служби здоров'я України (НСЗУ). Ці записи буде бачити тільки цей лікар і НСЗУ. Стоматолог в цю базу буде вносити усіх пацієнтів, які звернулися до нього протягом робочого дня. Вони будуть ідентифікуватися за номером телефону, на який у них укладено декларації з педіатром. Тобто, коли ви продиктуєте лікарю цей номер, в його базі з’являться усі необхідні дані по дитині, які ви надавали раніше для укладання декларації. А тому в базу прийому не можна буде ввести «мертвих душ». Буде облік лише реальних пацієнтів. А отже лікар отримає заробітну плату за фактично виконану роботу. Чим більше він прийме пацієнтів і чим якісніше це зробить, тим більше у нього буде заробіток. На жаль, нині не на усі питання, які ми задаємо НСЗУ є відповіді. Але поки що принцип роботи з 1 квітня такий: лікар повинен заробити заробітну плату собі, медсестрі, яка з ним працює, санітарці, яка прибирає його робоче місце, або іншому персоналу закладу, які створюють умови для його роботи.


Віктор Струц також уточнив, що нещодавно усі медичні працівники Чернігова отримали листа, де роз’яснено, що фіксованої заробітної плати вже не буде. Її потрібно буде собі заробити.

-Прийняв лікар одного пацієнта, за одного йому і заплатять. Прийняв десять – за десять і заплатять. Не буде вже 4723 гривні, про які я казав вище. В листі написано, що адміністрація попереджає про істотну зміну умов праці, нарахування заробітної плати, зміни умов прийому та можливим скороченням. Пояснюю, чого пишеться з можливим скороченням: якщо, наприклад, лікар не зможе вести прийом, до нього не захочуть прийти пацієнти, чи він буде приймати по декілька людей в день, то навіщо утримувати в такому випадку робоче місце?

Головний лікар також розповів, як відреагували лікарі стоматполіклініки на цей лист, щодо подальших змін у роботі:

-Хто працює і впевнені в своїй роботі, то такі спокійно все сприймають. Більшість лікарів вважає, якщо НСЗУ буде давати адекватні кошти, то вони зароблять нормальні заробітні плати. Ті, хто пенсіонери – їм втрачати немає чого, але у нас їх небагато. Єдина проблема поки – НСЗУ не дає конкретних цифр тих коштів, які будуть нараховані. 5 лютого прийнята Постанова Кабміну по програмі медичних гарантій, але там є ще багато питань, на які ми до сих пір не отримали відповідей. Так, наприклад, за попередніми підрахунками НСЗУ планує виділяти 9,19 грн на один стоматологічний випадок. Тобто прийшли ви з дитиною до стоматолога, вас в вели в базу, провели огляд чи лікування. Після чого НСЗУ направило на поліклініку 9,19 грн. Скільки за це отримає лікар поки це не прораховано. Зараз я в процесі подання документів в електронному вигляді на укладення договору. Можете подивитися (розвертає екран комп’ютера – ред.)що тут написано - бюджет не визначено. Тому поки говорити про кошти, які надійдуть, я не беруся. Тому доля поліклініки буде відома після того, як ми побачимо кошти, які нам виділить НСЗУ, це буде приблизно середина березня. І будемо вже тоді думати, як нам далі працювати.

Віктор Струц також зазначив, що нині у поліклініці працює 86 чоловік, з них безпосередньо лікарів 25, хірургів – 3, ортодонтів – 4, стоматологів – 17. Всього за минулий рік до поліклініки було 66 290 звернень до лікарів стоматологів і хірургів, ще близько 15 тисяч звернень до лікарів-ортодонтів. Щодня допомогу отримують, в середньому, близько 260 маленьких пацієнтів.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: стоматполіклініка, Струц

Добавить в:


ЦентрКомплект