Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Підготовче засідання по справі Бакшуна-Горбатова в Печерському суді не відбулося


Підготовче засідання по справі Бакшуна-Горбатова в Печерському суді не відбулося

На 15.00, 11 лютого було призначено підготовче засідання по справі №57/50062/19-к в Печерському райсуді м.Києва. Судді: Карабань В.М., Козлов Р.Ю., Бусик О.Л, обвинувачені: 40-річний Бакшун Іван Миколайович та 63-річний Горбатов Валерій Станіславович. Прокурор призначений від Військової прокуратури Центрального регіону України, їх в справі помінялось вже декілька, міняли адвокатів і обвинувачені.



Нагадаємо нашим читачам, що 15 травня 2019-го року слідчими ДБР були затримані за підозрою в отриманні 25 тисяч доларів – першої частини хабара в 50 тисяч доларів директор КП «Чернігівбудінвест» Валерій Горбатов та голова земельної комісії міськради Іван Бакшун. Горбатова затримали у Чернігові. Бакшуна - у Києві в ресторані під час отримання грошей. У п’ятницю, 17 травня, Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. А саме: 650 тисяч гривень Івану Бакшуну і 570 тисяч гривень - Валерію Горбатову.



Після цього мер Чернігова Атрошенко відсторонив від посади Горбатова, а ось Іван Бакшун продовжив виконувати обов’язки депутата міськради та голови земельної комісії та навіть записав відео-звернення, в якому висловив думку, що лише після суду можна буде сказати, - винен він чи ні.

За інформацією Єдиного реєстру судових рішень 15.07.2019 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42019000000000117 від 14.01.2019 за підозрою Бакшуна та Горбатова, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України було продовжено до шести місяців, тобто до 16.11.2019.

Читайте також:

Почему новый директор КП «Черниговбудинвест» не хочет публичности?




На фото Валерій Горбатов, фото з сайту 0462.ua

В середині липня суд продовжив запобіжний захід Бакшуну та Горбатову. Поклав на них обов’язки не відлучатися із м. Чернігова без дозволу слідчого, прокурора або суду, здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну, одному з них було предписано судом носити електронний засіб контролю. У вересні обвинувальний акт надійшов до Печерського райсуду.





На фото скріншоти зі сторінки у Фейсбук Івана Бакшуна. 4 січня депутат виклав фото з Будапешту столиці Венгрії, що означає те, що закородинний паспорт після закінчення досудового розслідування йому повернули.

В ході досудового розслідування чернігівцям перекваліфікували статтю КК України з ч.4 368-ї (одержання хабара в особливо великому розмірі, службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище - карається позбавленням волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна) на ч.4 190-ту (шахрайство вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, - карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.).


Також в ході слідства зменшилася аж в два рази сума, яку начебто вимагали від Новікова Бакшун та Горбатов з 50 тисяч доларів до 25-ти. Таким чином виявилось, що в Києві Бакшун отримав всю домовлену суму, а не її першу частину.
Щодо підприємця Дениса Новікова, з якого чернігівські посадовці вимагали гроші, то цікаво те, що згідно даних сайту opendatabot.ua директором ТОВ «ТИТАН БІЛДІНГ», фірми з донецьким корінням Новіков став напередодні початку домовленостей з чернігівськими посадовцями - 17.12.2018. Одразу після реєстрації фірми «МассаниЖитлоБуд» місце Новіков посіла Драч Катерина Олександрівна, яка була директоркоую і до цього. 
Можливо вони й не збиралися нічого будувати в Чернігові, а слідчі через підприємців, як це нерідко буває, спровокували цю хабарну схему? До речі, слово "Масани" (назва мікрорайону) в назві новоспеченої фірми написано з помилкою з двома "С", що теж наводить на думки, що підприємці, навіть ніколи не чули про Масани та не планували там будівництво.

Нагадаємо нашим читачам, згідно вже вторинної версії обвинувачення в середині грудня 2018 року виконуючий обов`язки директора ТОВ «ТИТАН БІЛДІНГ» Новіков Денис Валерійович , діючи в інтересах вказаного товариства прибув до КП «Чернігівбудінвест» для з`ясування інформації про можливість отримання в оренду земельної ділянки для будівництва багатоквартирного житлового будинку на території міста Чернігова.
В цей час директор КП «Чернігівбудінвест» надав Новікову схеми земельних ділянок, які можуть бути виділені для будівництва багатоквартирних житлових будинків та повідомив, що з метою подальшого обговорення умов, порядку та строків передачі в оренду земельних ділянок та одержанням необхідних дозвільних документів йому, Новікову , необхідно зустрітись з депутатом Чернігівської міської ради - головою постійної комісії міської ради з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин Іваном Бакшуном.

В січні 2019-го Горбатов розказав Бакшуну про наміри ТОВ «ТИТАН БІЛДІНГ» щодо оренди, в ході чого у Бакшуна виник злочинний намір на заволодіння шляхом обману грошовими коштами зазначеного підприємства. Бакшун домовився з Горбатовим діяти спільно. 09.01.2019 Горбатов в приміщенні КП «Чернігівбудінвест» повідомив Новікова про необхідність надання йому та Бакшуну грошових коштів у розмірі 30 000 (тридцять тисяч) доларів США, для того, аби успішно отримати в оренду ділянку для будівництва будинку.

24.02.2019 Горбатов подзвонив Новікову на «Viber» та сказав, що для подальшого виділення в оренду земельної ділянки для будівництва багатоквартирного житлового будинку Новіков повинен саме на території Чернігівської області, оскільки це нібито спростить подальшу процедуру отримання необхідної дозвільної документації для проведення будівництва. В ході цієї ж розмови Горбатов зажадав 25 тисяч доларів.

05.03.2019 на виконання вищезазначеної вказівки Горбатова Новіков зареєстрував на своє їм’я новий суб`єкт господарювання ТОВ «Будівельна компанія «МассаниЖитлоБуд».

13.03.2019 приблизно о 11 год. 45 хв., перебуваючи у кафе «Чашка» на проспекті Перемоги Горбатов та Бакшун , підтвердили Новікову про необхідність надання грошових коштів у розмірі 25 000 (двадцять п`ять тисяч) доларів США за нібито виділення в оренду ТОВ «ТИТАН БІЛДІНГ» земельної ділянки для будівництва багатоквартирного житлового будинку. При цьому з метою створити уяву у Новікова щодо нібито наявності повноважень у Горбатова , як директора КП «Чернігівбудінвест» на передачу в оренду земельної ділянки, останній повідомив підприємцю про підписання договору «Про співробітництво» та договору «Про надання послуг», укладення яких оренди земельних ділянок не передбачає та юридичних наслідків не породжує.

13.05.2019 приблизно о 13 год. 45 хв. у кафе «Бібліотека» Іван Бакшун під час зустрічі з Денисом Новіковим підтвердив підприємцю раніше оголошену необхідність надання останнім першої частини грошових коштів в розмірі 25 000 (двадцять п`ять тисяч) доларів США.



На фото фасад «Prego Cafe»

15.05.2019 о 13 год. 20 хв., перебуваючи у приміщенні кафе «Prego Cafe», що розташовується за адресою: м. Київ, бульвар Дружби Народів, 27, Іван Бакшун одержав від Дениса Новікова грошові кошти у розмірі 25 000 (двадцять п`ять тисяч) доларів США (що згідно офіційного курсу Національного банку України станом на 15.05.2019 становило 659 150,00 (шістсот п`ятдесят дев`ять тисяч сто п`ятдесят гривень) за нібито виділення в оренду ТОВ «Будівельна компанія «МассаниЖитлоБуд» земельної ділянки в оренду для будівництва багатоквартирного житлового будинку на території м. Чернігів. Того ж дня Новіков передав до військової прокуратури для приєднання до матеріалів кримінального провадження надано оригінали договорів «Про співробітництво» та «Про надання послуг».





На жаль, 11-го лютого наш кореспондент марно чекав появи обвинувачених по справі та їх захисників. Прийшов тільки військовий прокурор. Рівно о 15.00 з кабінету №208 головуючого по справі судді Карабаня Володимира Миколайовича вийшов помічник та повідомив, що через те, що один із трійки суддів по справі зайнятий в іншій справі засідання не відбудеться, нові дату та час буде оприлюднено протягом тижня. Скоріш за все обвинувачені були повідомлені про це завчасно, адже за годину до початку засідання помічник сказав нам, що потрібно чекати в коридорі, не знав про відміну і прокурор. Останній повідомив, що через надмірну завантаженість суду, судді якого чергують в якості слідчих суддів, наступне засідання буде не раніше, як через 2 місяці.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бакшун, Горбатов, хабар, шахрайство

Добавить в:


ЦентрКомплект