Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Годуй добренько, доглядай, щоб не здох»


«Годуй добренько, доглядай, щоб не здох»

У Сваричівці на Ічнянщині домашній собака укусив господиню Надію Симоненко. Пенсіонерку, у минулому маляра-штукатура 6 розряду.


Надія Симоненко: «Покусав, а умертвляти жалько»

— Другого листопада я зварила холодне, — згадує жінка у палаті Ічнянської центральної районної лікарні. — Десь о 5 вечора чоловік порався у кролів, а я думаю, піду собаку погодую. Приготувала йому супчику гарненького да кісточок з холодного туди накидала. Дивлюся, треба у будочці підіслати соломку. Підстилаю соломку, а він гребе до себе. А миска у нього вже у будці. Я іще соломки. «Циганочок», — кажу, а він як гиркне на мене! І за ногу! І на повний цепок, як міг, за мною. А в мене ноги болять. Він мене звалив, я упала. Почав ногу рвати. Тут мені пересадку будуть робить, — показує ззаду на литці перев’язану рану. — Я була у двох штанях. Одні товсті, другі тоншенькі. Я кричу криком: «Васю, Васю!» — до чоловіка. А він же коло кролів. Ой, Боже. Шкуру зірвав, а далі — і шкуру, і м’ясо викусив! Рана більша, ніж п’ятак, і глибока.

Крові багато втратила. Три махрових рушники повністю просякли кров’ю. Підстелили мені халат, і халат просочився кров’ю, і простий рушник був у крові.

Чоловік мене притягнув у хату — я коло погреба спочатку прилягла — і перекисом водню рану обробив. Навколо рани зеленкою обмазав. А кров цебенить добряче.

У хаті я вже на ліжко лягла. На живіт, щоб рана була відкрита. Ніч пролежала дома. Обробили господарчим милом. Підказала медсестричка з амбулаторії у Крупичполі. Потер чоловік на тертушку і водою гарячою кип’яченою залив. Щоб крутішеньке. Щоб розчинилося усе. І таким, сказали, заливать. Але щоб можна терпіть же було. Де вирвало шкуру, заливали. І рану теж. Щоб плівкою мильною взялося.

Я й доктору передзвонила у суботу увечері, вибачившись. Своєму сімейному, Григорію Сальнику, у Крупичполе. Сказав, треба терміново у лікарню в Ічню. Не захотіла, думала, обійдеться. Але такі болі були...

«Швидку» не викликали. Своєю машиною на завтра, у неділю, приїхали у Крупичполе. Григорій Олександрович уточнив, чи є вакцина в Ічні, спасибі йому. Проти правцю щеплення у Крупичполі зробили. Тверденне таке на руці, — мацає.


Отут, де дірка, — показує на нозі, — брискають антибактерицидний розчин, хлоргексидин. І зараз кровить. Устать по малій нужді (я на відро ходжу) — у мене калюжа крові з тої рани.

— Той шматок, що вигриз, з’їв?

— Ні, він у мене в штанях лишився. Лікар теж питав про це. Кажу чоловіку: «Де видрано, куди воно ділося? Витрушуй мої штани». Витрусив, воно випало. Шкура з м’ясом. Горечко та і все. Багатьох собаки кусають. Хай то чужі, а то свій. Я ж його привчала своїх не торкатися. Гавкає, я вийду. «Циганочок, тут нікого нема, усі свої. Своїх чіпати не можна». Може, подумав, що заберу назад їжу. Дворняжка. Нам дали його річним, у нас уже три роки. Не випускаємо, постійно на цепку. Не дай Бог — ми під лісом, — щоб лисиці ніякі не покусали його, не заразили. Прививку йому робили, то, може, обійдеться. Але я вам по правді скажу, що я до нього ішла раніше без страху. Гладжу, а він стрибає, гарний такий собачка. А після цього боятимуся навіть підходити.

— Не думаєте Циганочка покарати?

— Та не думаю... Умертвлять жалько. Треба 2 тижні ждать. Щоб, не дай Бог, не було ніякого сказу. Від 14 до 20 днів навіть чекати, сказав лікар. Тоді стане ясно, треба мені вакцина від сказу чи ні. Кажу чоловіку: годуй добренько, доглядай, щоб не здох, щоб благополучно було усе. Щоб і собаці добре, і мені.

* * *

Майже водночас з жорстокими вибриками Циганка «тішилися» інші собаки. Великий чужий пес угризнув за обидві руки Наталію Клименко із селища Парафіївка на Ічнянщині. Домашній улюбленець хапонув за праве передпліччя Катерину Кириченко з Ічні.

— Якщо кусає тварина, за якою нема можливості спостерігати, вакцинація від сказу обов’язкова, — говорить завідувач хірургічного відділення Ічнянської центральної районної лікарні Михайло Острик. — Якщо кусає будь-яка домашня тварина, ми спостерігаємо за нею. Живе два тижні — стовідсотково, що вона не хвора на сказ. І тоді людині не треба вакцинуватися. А якщо протягом двох тижнів щось стається із твариною — здихає, потрапляє під колеса авто, щезає, все, що завгодно, — тоді стовідсотково треба вакцинація.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №46 (1748), 14 листопада 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Надія Симоненко, Ічнянщина, собака, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:


ЦентрКомплект