Спиртозаводи стали банкрутами?

«Міністерство економіки отримало від міністерства АПК, що ліквідується, 285 державних підприємств. Ось перелік та їх стан. Банкрути». Так написав 18 жовтня на своїй сторінці у фейсбуку очільник Міністерства економіки Тимофій Милованов. І виклав список цих підприємств. У тому числі спиртозаводи. Зокрема державні підприємства Холминський спиртозавод, Чемерський, Ічнянський, Новоборовицький, Шабалинівський, Крисківський.— Помітили, що спиртозавод — банкрут? — поцікавилася у Нових Боровичах на Сновщині. — Працює він?

— Працює, — говорить новоборовицький староста Анатолій Сірий. — Із Нових Борович та навколишніх сіл зайнято чоловік сто. Спирт роблять добрий. Вони (керівництво) хитро вчинили. Чи не з десяток років тому змінили назву. Називаються «Новоборовицьке МПД». Місце провадження діяльності державного підприємства «Укрспирт». Щоб податки нам менше платити. У Сновську громаду платять хіба що за землю та ПДВ.

— Ситуація з переліком підприємств-банкрутів неоднозначна, — пояснює директор департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації Юрій Ткалич. — Не усі із названих банкрутами підприємств — банкрути. Це підприємства, передані Міністерству економіки з метою вивчення ситуації. Є серед них працюючі, є непрацюючі. Ті, які є баластом для держави, продадуть на державних торгах.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №43 (1745), 24 жовтня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: спиртзавод, ліквідація, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в: