Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Холминський спиртзавод на Чернігівщині продали на аукціоні за 45 мільйонів гривень

Холминський спиртзавод на Чернігівщині продали на аукціоні за 45 мільйонів гривень

 

За 45 мільйонів гривень продали "Холминський спиртовий завод" на Чернігівщині, який Фонд державного майна виставив на аукціон. Оголосили його 4 березня, а торги провели 20-го. У процесі торгів вартість спиртзаводу зросла втричі, стартувавши з 15 мільйонів.Холминський спиртзавод на Чернігівщині продали на аукціоні за 45 мільйонів гривень. ФОТО: Сусіди. City

Про це повідомило "Суспільне Чернігів" з посиланням на начальника управління Фонду держмайна в Чернігівській області Валерія Йовенко.

Переможцем торгів стало товариство з обмеженою відповідальністю "Термінал Фрост".

"Це гарний результат для непрацюючого підприємства, тим більш, яке не працювало два місяці, і в якого маса проблем. Податкова наклала цілу низку арештів і вони не могли працювати, а з прибутків почали генерувати збитки — 28 мільйонів. При цьому загальний обсяг зобов'язань був майже 40 мільйонів, з якими має розбиратися новий власник. Це заборгованість за 6 місяців за заробітну плату, а це 488 тисяч гривень, і перед бюджетом 229 тисяч гривень", — розповідає Валерій Йовенко.
Як йдеться на сайті публічних закупівель, покупець державного підприємства "Холминський спиртовий завод" зобов’язаний від дати переходу права власності забезпечити:

погашення протягом шести місяців боргів ДП "Холминський спиртовий завод" із заробітної плати, перед бюджетом у розмірі, що складеться на дату переходу до покупця права власності;
недопущення звільнення працівників ДП "Холминський спиртовий завод" з ініціативи покупця чи уповноваженого ним органу протягом шести місяців (за винятком вчинення працівником дій, за які передбачено звільнення на підставі пунктів 3, 4, 7, 8 частини першої статті 40 та статті 41 Кодексу законів про працю України).
ТОВ "Термінал Фрост", яке виграло торги, зареєстровано 24 липня 2017 року в Києві. Керівником і кінцевим бенефіціаром фірми є Анастасія Баштова з Горлівки Донецької області.

Суспільне намагалося отримати коментар Анастасії Баштової, однак за контактами, вказаними у відкритому доступі, зв'язатися з нею не вдалося.

Валерій Йовенко каже: компанія-переможець для підписання договору купівлі-продажу поки що з ними не зв’язувалася.

"Ми сподіваємося, що новий власник все проведе до ладу, і завод буде працювати. Вкладати такі гроші, як 45 мільйонів гривень, а торги розпочалися з 15 мільйонів гривень. Торги були активні. Одразу три компанії намагалися стати власниками, то звісно це для того, щоб запустити виробництво та отримати доходи, які перевищуватимуть суму витрат на купівлю об’єкта", — говорить Йовенко.
Спиртзавод розташований у селищі Холми у Корюківському районі. На підприємстві працевлаштовані 98 людей. Основним видом діяльності підприємства є виробництво етилового спирту. Він налічує 101 об'єкт нерухомого майна (виробничі, адміністративні, складські будівлі та споруди, незавершене будівництво), 192 об’єкти рухомого майна (обладнання, меблі, інвентар, комп’ютерна й офісна техніка), 16 транспортних засобів. На балансі підприємства є протирадіаційне укриття, що не підлягає приватизації.

Відомо, що нині завод не працює. Він припинив свою діяльність 2023 року через порушення регламенту щодо зберігання і виготовлення спирту та роботи лічильників, пояснює Валерій Йовенко.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: спиртзавод, Холми, аукціон

Добавить в: