УБП


Home net

Чим примагнітити інвестора?-2

А «Вісник Ч» продовжує примагнічувати інвесторів до Чернігівщини.

Нагадаємо, президент з прем’єром придумали нову програму, за якою кожна область має визначитись із магнітом привабливості для інвесторів. У минулому номері ідеями ділився колишній губернатор, заслужений економіст України, нині завідувач кафедри менеджменту та державної служби Національного технологічного університету Микола Бутко.


Природа та історія


Тепер про магніти та інвесторів говоримо з Петром Шаповалом. Зустріч була в обласній раді, у кабінеті Арсена Дідура, зама голови. Арсен Володимирович у цей час зустрічався з народними депутатами та членами комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.


Петро Шаповал


Петро Дмитрович — один з перших губернаторів Чернігівщини. Був першим секретарем щорського райкому партії, потім — першим секретарем обкому. Очолював обласну раду. Надзвичайний посол України у Киргизії та посол України у Білорусії, заслужений економіст України. Минулого року Петро Шаповал відзначив 70-річний ювілей.

— Усе життя, окрім років дипломатичної служби, провів на Чернігівщині. І хоч діти, донька Ольга та син Юрій, разом з родинами живуть у Києві, там же поховані і батьки, та я залишився у Чернігові, — розповідає при зустрічі Петро Дмитрович.

— Вас Чернігів примагнітив. А як залучити сюди інвесторів?

— Історичність нашої землі могла б стати найбільшим магнітом, — вважає Петро Шаповал. — Від Києва до нас — менше двох годин їзди. Дорогою можна запропонувати перепочинок та екскурсію у Козельці.

А ще є велике коло: Сосниця - Новогород-Сіверський - Короп.

Розвивати варто й зелений туризм. На Чернігівщині для цього великий потенціал: річки, озера, ліси. Тільки ж у якому стані наші пам’ятки? У якому стані дороги? Як пройти та проїхати?

Ну, добре: доїхали, походили, послухали. А що далі? Хіба ж це тільки слухати? Тут їсти дають? Я досі пам’ятаю котлети, які їв після екскурсії у Чернігові ще школярем.

Добре було б придумати страву, яка буде асоціюватися саме з Черніговом.

А який сувенір привезти із собою? Що купити на пам’ять?

І тут вже час згадати про гончарство. Або швейне виробництво. Щоб дівчата у черзі стояли.

Треба відійти від того, що ми лише сировинна база. І згадати про лісопереробку. Чого ми тільки пиляємо?

Багата Чернігівщина і торфами. А це спектр — від торфу до опалення.

У тваринництві я бачу перспективу у розвитку свинарства. Тим паче, що кормову базу ми зробити можемо. Маємо брагу від спиртозаводів.

Загалом, одного рецепту немає. До питання потрібно підходити комплексно.

* * *

А який магніт для Чернігівщини придумали ви? Напишіть чи намалюйте. І надсилайте до редакції: 14000, Чернігів, вулиця Преображенська, 12, «Вісник Ч». Найкращі ваші пропозиції надрукуємо на сторінках газети.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №41 (1743), 10 жовтня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: інвестор, Петро Шаповал, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:


ЦентрКомплект