Нормовен

Подумаєш, криза

«Летить всесвітня економічна криза над Німеччиною:
— Ух! Ну я і наробила!
Летить на Польщею:
— Ух! Ну я і наробила!
Летить над Україною:
— Ах! А хто це тут наробив?..» — старий, 2008 року, анекдот знову в моді. Аналітики говорять, що криза повертається. З нею «любі друзі»: банкрутство, безробіття, інфляція. І накриє або у 2020, або ще в цьому році. Якого залишилось три місяці. Радять не брати великих кредитів.У 2008 році анекдот про кризу розповідали і в іншому варіанті. У кінці була фраза: «Юліє Володимирівно, ну ви і постаралися!» Ця версія вже безнадійно застаріла. А тепер не придумаєш, що й казати. Хто постарався? Порошенко? Зеленський? Гончарук? МВФ (Міжнародний валютний фонд), що кредиту не дає?

Чого лихоманить світову спільноту? У них там всього багато, перевиробництво, кажуть економісти.

А нам, на Чернігівщині, боятися чи ні? На цей випадок також є анекдот.

— Тату , а нас торкнеться фінансова криза?

— Ні, синку. Фінансова криза торкнеться тих, у кого є фінанси.


Над Чернігівщиною раз за десять років сонце засяяло. Картопля по десять. Подорожчала. Таке собі, не дуже яскраве, та все-таки сонце. А загалом у нас все ті ж бідні хатки, грубки, бездоріжжя, безробіття, жителів усе менше — чого нам боятися кризи? У нас вона і не закінчувалася ніколи.

«Тож суттєвих наслідків для України не буде. З цієї точки зору наша недорозвиненість нас захистить. Ми — надто малий гравець, за рахунок цього легше зможемо пережити прогнозовану кризу», — вважає економіст Андрій Новак.

Пережити — це ми вміємо.

Ольга Макуха, тижневик «Вісник Ч» №40 (1742), 3 жовтня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: фінансова криза, політика, «Вісник Ч», Ольга Макуха

Добавить в:


ЦентрКомплект