Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Людина у вогні: чернігівський фотограф показав реалії служби в ДСНС

Людина у вогні: чернігівський фотограф показав реалії служби в ДСНС

Боротьбу з вогняним пеклом та реалії робочих буднів співробітників ДСНС відображено у півсотні світлин. Таку виставку відкрив напередодні Дня рятівника чернігівський фотохудожник Віктор Кошмал. Каже, що вже показував підспідок багатьох професій, але секрети надзвичайників відкрив уперше.«Ось як працюють пожежники, адже всі тільки бачать вогонь, і все. Але їхні переживання, їхній оцей нелегкий труд, він залишається поза кадром. У нас лише розказують, що ось там загасили, там виїхали на пожежу. Тушить авіація все. А ось оті люди, які ризикують собою, вони залишились поза кадром», – фотохудожник Віктор Кошмал.

Знімки фотохудожник збирав близько 15 років. Із 30 гігабайтів матеріалу треба було відібрати всього 50 світлин, які й увійшли до експозиції. Віктор Кошмал каже, що вона — результат масштабної командної роботи. Залучав навіть свою дружину. А от визначати дату виставки та відсортовувати фото допомагали самі ж надзвичайники.

«Уже накопичилася велика кількість фотографій, досить таких емоційних, там де показано характер рятувальників. І я запропонував провести таку виставку. Разом з нашими фахівцями, тому що фотографій дійсно велика кількість, були відібрані найкращі», – заступник начальника управління ДСНС у Чернігівській області Олександр Нагуло.

«Щоб були знакові — це раз, а по-друге, щоб і техніка безпеки була. Я не просто так сів вибрав і все. Все ж таки вони більше знають свою роботу. Так, я то бачу. Є деякі нюанси, які я з ними уточнив, щоб уже як зробити, то було «вау!», – фотохудожник Віктор Кошмал.

Аби створити по-справжньому живі знімки та показати обличчя пожежників, фотографу доводилося йти разом із надзвичайниками безпосередньо в епіцентр подій. Часто це було досить небезпечно.

«Дійсно — це неординарна обстановка. Пожежники працюють у такій обстановці. Я використовую довгофокусну оптику, але коли я поїхав у Козелець на гасіння торфовища, то там мене водили за руку, тому що там знизу вигорає. То щоб я не провалився. Ну там дійсно була обстановка! Для мене це було в перший раз. І я не знаю, як і що воно там», – фотохудожник Віктор Кошмал.

Виставку розмістили у холі міського Палацу культури для того, аби її могли побачити більше людей різного віку та інтересів. Чимало відвідувачів завітали і на відкриття. Серед них і безпосередньо ДСНСники.

«Красивые фотографии. Много чего вспоминаешь из тех моментов, которые случились до этого: как учения проходили, как горела нефтебаза. Очень хорошо, что люди помнят, видят. Приятно», – співробітник ДСНС Олександр Кухоть.

«Мы экстремальные психологи, и во многих ситуациях участвовали. мы очень благодарны автору этой выставки, что он запечатлел все эти моменты службы нашей», – екстремальний психолог управління ДСНС Анна Чалова.

«Звісно, потрібно, щоб люди знали, що буває насправдыді. Про необережність з вогнем, тобто це не жарти. Я думаю, це все потрібно — така виставка», – співробітник ДСНС Олександр Симоненко.

«Я думаю, це дуже потрібно, тому що наш час такий, що героїзація суспільства — вона на часі. А це професія з екстремальних, тому людина повинна відчувати, що небезпека може бути скрізь, і не тільки на війні», – відвідувачка виставки Олена Кияшко.

Завітати на авторську виставку Віктора Кошмала зможуть усі охочі. Експозиція діятиме до кінця вересня.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: День пожежника, фотовиставка, рятувальники, Віктор Кошмал, Cheline TV

Добавить в: