Побили і вистрілили в руку

38-річний Микола Котлубай із Кархівки Чернігівського району лікує рану на лікті від кулі та перелом кістки ступні. Побили і вистрілили з травмата серед білого дня, на дорозі, коли ремонтував машину. У Чернігівській центральній районній лікарні витягли кулю, надали необхідну допомогу.


Микола Котлубай: «Рана від кулі на лікті заживає. А от з гіпсом на нозі ще доведеться походити»

— 21 серпня о 2 годині дня моя легкова машина поламалась, — розказує Микола Котлубай. — Траса, як на Славутич їхати. Міст за Черніговом, за Павлівкою. «Кленовий лист» називається. Не дотягнув метрів 50, щоб по кругу проїхати, і машина заглухла. Усував поломку. Хвилин 10 постояв. Іде «МАН» з причепом (фура). Хлопець зупинився: «Я б тебе смикнув, але я з причепом». Кажу: «Що ти будеш тягатися, хтось же стане зараз».

По гомельській трасі ішли машини. А я навіть не піднявся на міст, мене узагалі не було видно.

Кілька хвилин минуло, зупиняється «дев’ятка». «Жигулі». До мене: «Що ото тут стоїш, ми проїхати не можемо». Кажу: «Я не зрозумів. Щойно «МАН» ішов. Нормально, без проблем. А ти легковою не можеш проїхати». Легкову упоперек можна протягти. Слово за слово, послав їх подалі. Зав’язалася бійка. Їх двоє було. Хтось у машині ще сидів третій. Один мене ударив по голові. Я прикрився руками. Що ж зробиш? Куди бігти? Потім раз — наче все затихло.

Я відкриваю очі, піднімаюся (бо упав) — один з них ззаду із-за своєї машини цілиться з пістолета. Травмат, правда. Але тим не менш — зброя. На три сантиметри залізла куля.

Хотів подзвонити. А в мене телефон розрядився. Вийшов на дорогу, до велосипедистів. Вони тренувалися якраз. «Можна подзвонити?» Кажуть: «Звичайно». Я набрав старшого брата (Олександра Котлубая). Він приїхав, смикнув. Я поїхав додому. За кермом був. Дома кинув машину.

Усе нормально, але кров не перестає іти з ліктя. А на роботу ж треба їхати. Працюю на себе, на пилорамі. Кажу: «Шуро (до брата), поїхали у лікарню». Коли брат привіз у лікарню, було десь 15.45. Оглянули, а там, виявляється, кулька сидить у лікті лівої руки. 9 міліметрів, гумова, чорна. Лікар показував.

І нога зламалася від удару. Гіпс наклали.

Хто такі, не знаю. Обличчя незнайомі. Ну, видать, вони під наркотою якоюсь були. Бо очі веселі такі, і самі дьоргані. Видно, якраз потрапив у акцію якусь їхню.

Я у шоку від того, що сталося. Розстроївся, що працювати треба, а я не можу. У мене троє дітей. У дружини видалена щитовидка, групу дали.

Дружина у Миколаєві живе. Я щомісяця ганяю туди. По трасах ходжу 10 років, щомісяця, за кермом. Були різні ситуації. Я ламався, по три дні стояв, було, у південному регіоні. Але такого, як зараз, не ставалося жодного разу.

Лікар вийняв кулю. Зашив. Сьогодні (29 серпня) зніматимуть шви. А з гіпсом на нозі ходитиму ще довго. У теплій шкарпетці, бо мерзне. На ліки витратив більш тисячі гривень. Уколи давали. Кульове поранення, то щоб швидше затягувалося.

Які особливості лікування кульового поранення?


— Куля попала у ліктьовий суглоб із зовнішньої сторони, — говорить лікар Чернігівської райлікарні, ортопед-травматолог вищої категорії Олег Ціленко. — Як наслідок — поверхнева рана з ураженням шкіри, підшкірної клітковини, м’язів.


Ортопед-травматолог Олег Ціленко

Куля з травмата не розбиває кістки. Доходить до кістки, на глибину 3-4 сантиметри. При пораненні пошкоджується кілька шарів. Починаючи від опіку і некрозу шкіри, м’яких тканин, підшкірної клітковини до зони молекулярного струсу.

Особливості лікування починаються з первинної хірургічної обробки рани. З видалення усіх нежиттєздатних тканин у рановому каналі.

Видаляється куля. Рана відразу не зашивається. Промивається дезінфікуючими розчинами, перекисом водню. Дренується гумовими дренажами. Призначається антибіотикотерапія. Рани ці, як правило, заживають довго. Якщо поранення з травматичного пістолета, пошкодження не такі сильні, як з вогнепальної зброї.

* * *

— У поліцію я не звертався, — говорить Микола Котлубай. — Не довіряю. З поліції до мене приходили. З прокуратури дзвонили, розпитували.

— Кримінальне провадження не відкрите, — повідомила речниця головного управління Нацполіції у Чернігівській області Наталія Реберг. — Потерпілий написав заяву, що не має претензій.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №36 (1738), 5 вересня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Микола Котлубай, перелом, кульове поранення, Олег Ціленко, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:


ЦентрКомплект