Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Перший із семи шкільних автобусів в області купила Городнянська ОТГПерший із семи шкільних автобусів в області купила Городнянська ОТГ

Сім нових шкільних автобусів цьогоріч поїдуть дорогами області. 60 відсотків коштів на них виділили з державного бюджету, решта 40 — з місцевого. Загальна вартість — мільйон 850 тисяч гривен.


«Атаман» возитиме школярів з Дроздовиці до Городні

Першими тендер провели й уже отримали новенький «Атаман» городнянці.

— Це співфінансування, тому якнайшвидше провели сесію, щоб встигнути придбати автобус, який вже з нового навчального року вийде на маршрут, — говорить Григорій Смоляр, начальник Городянського міського відділу освіти.

— За якими критеріями обирали?

— Є чіткі вимоги до такого транспорту: наявність ременів безпеки, табличок і так далі. Вибирали із запропонованих водії, які їздять по маршруту, механіки, які обслуговують транспорт. Уже декілька таких автобусів серед дванадцяти, які налічує наш автопарк, є. В принципі задоволені.

Цей — покращений варіант: вищі сидіння, безпека дверей, ще й дали запчастин на період обкатки.

— Куди поїде новий автобус?

— Попередньо за маршрутом Городня - Дроздовиця. У Дроздовиці минулого року закрилася старша школа, залишилась початкова. Дітей звідти забирали два інші маршрути. Але місць в автобусах мало, тому потрібен був новий. В «Атамані» тридцять місць. Усім вистачить. Це автобус черкаського автозаводу.

— Питання з підвозом в ОТГ закрите?

— У минулому році підвозили 485 учнів. Усі маршрути закриті. Проте парк потрібно оновлювати, — пояснює Григорій Леонідович. — Найстарішому нашому автобусу більше 15 років. Ще міністр Кремінь вручав. Приймав Микола Конопацький, нинішній начальник обласного управління освіти. А тоді Микола Анатолійович ще Городянським відділом керував.

Є потреба у придбанні одного-двох автобусів.

* * *

— На цей рік на придбання шкільних автобусів з державного бюджету на Чернігівську область було виділено вісім мільйонів і майже триста тисяч гривень на умовах співфінансування з місцевими бюджетами, — говорить Валентин Чеботько, директор обласного комунального закладу «Центр матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітніх закладів». — Далі головою облдержадміністрації цю суму було розподілено між сімома районами та громадами.

Городнянці транспорт вже придбали. Решта проводять тендери. Це Борзнянський, Менський, Новгород-Сіверський, Ріпкинський райони та Кіптівська і Остерська ОТГ.

Крім того, планується закупити ще сім автобусів за кошти місцевого бюджету. Три з них уже придбано: Корюківська, ічнянська ОТГ та Ріпкинський район. На черзі два автобуси у Козелецькій громаді. Вони, до речі, будуть спеціалізовані, прилаштовані для дітей з особливими потребами. А також Сновська і Михайло-Коцюбинська громади.

Два «Атамани» купила Корюківська та один Ічнянська громади. У Ріпкинському районі придбали «Еталон».

Усіх автобусів, які підвозять дітей по області, 313.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №33 (1735), 15 серпня 2019 року. Фото з інтернету

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: шкільний автобус, Атаман, Городня, Дроздовиця, школярі, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект