П'ять загасили, шосте закінчують

З початку серпня на Чернігівщині горіли шість торфовищ. Торф’яні болота зайнялися біля села Кукшин Ніжинського району, коло Заріччя та поблизу Займища Сновського району, Оленівки Борзнянського району та поряд Пилятина Козелецького району. Досі горить торфовище біля села Браниця Бобровицького району.— Пожежа почалася о 10 годині 10 серпня. Горіла площа 0,8 гектара. На сьогодні під пожежею залишається площа 0,1 гектара, ведуться роботи по її ліквідації, — пояснює Роман Хропатий, речник Управління ДСНС України в Чернігівській області.

— Найбільша за площею пожежа торфовища була в Ніжинському районі. Горіло два гектари біля села Кукшин. Гасіння тривало з 6 по 10 серпня. Пожежу ліквідовано силами Ніжинського відділення. Люди не постраждали, загрози населеним пунктам немає.

Причина — переважно людський фактор. Необережність у поводженні з вогнем. Плюс суха погода. Але при такій погоді торфовище може загорітися і само по собі, зсередини.


— Ще вчора (12 серпня) корів пасли, бачили, пожежна машина стояла, — каже Антоніна Примак з Кукшина Ніжинського району. — Чий досі горить, чи просто чергували, не знаю. Поповозили воду з водонапірної башти, що в селі, — і трактором, і нашою машиною, і з Ніжина ще машина була. Гаром несло, але не так, щоб задихалися. Сьогодні наче машин не видно.

— Пожежу ліквідовано, — запевнив начальник 16 ДПРЧ міста Ніжин В’ячеслав Степаненко. — Торфовище горіло з-під землі, тож машиною їздили перевіряли, чи не «вистрибнуло» де. Щодня на гасіння залучалося наших працівників чоловік по дев’ять, місцева пожежна команда. Крім нашої техніки, трактори давали агропідприємства: «Північ-Агро», «Ніжин Агро», «Баришівська зернова компанія», підприємець Бігун.

Ще кілька днів відправлятимемо туди машину, будемо спостерігати.

— Пожежа? Ми й не помітили, — підтверджує Алла Степаниденко, землевпорядник Браницької сільської ради. — Це від села кілометрів за 10.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №33 (1735), 15 серпня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: торфовища, пожежа, рятувальники, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в:


ЦентрКомплект