Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Доторкнутися до багатющої історії Батурина

Доторкнутися до багатющої історії Батурина

Наприкінці серпня сіверяни відзначатимуть дві значимі ювілейні дати: 350-ту річницю заснування резиденції у Батурині, звідки на увесь світ лунала слава, політична й військова потуга козацької України, та 10-ту річницю з дня відкриття для гостей гетьманського палацу Кирила Розумовського, единого на теренах нашої держави. Саме цим ювілейно-історичним подіям був присвячений прес-брифінг в облдержадміністрації.Наталія Реброва, генеральна директорка Національного історико-культур-ного заповідника «Гетьманська столиця» розповіла:

- Роками ми працюємо над тим, аби Батурин став популярним суто українським майданчиком для комунікації на ґрунті найкращих здобутків в історії нашої держави. Використовуємо для цього різні формати: наукові розвідки, музейні експозиції, пам’яткоохороннудіяльність. Цьому сприяють і наші доглянуті парки, і, без сумніву, потужні мистецькі акції. 23 серпня, в день державного свята на честь Прапора України, в славетному Батурині відбудеться грандіозне мистецьке свято за участю відомих гуртів і виконавців.

За словами Наталії Ребрової, головна мета - вчергове привернути увагу широкої громадськості до заповідника, тому назва благодійного концерту відповідна - «Viva Батурин!», яка перекладається як «Живий Батурин», «Слава Батурину!». Організатор заходу - Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» за підтримки видатного українця, мецената багатьох істори-ко-культурних і освітніх проектів у Батурині Євгена Сура.

- Наше містечко завжди привітно зустрічає кожного відвідувача, кожного туриста! -підсумовує Наталія Реброва. - У Батурині ви зможете відпочити душею і тілом, отримати естетичне задоволення від побаченої краси та доторкнутися до багатющої історії цієї землі. Саме тому концерти за участю відомих українських гуртів та виконавців привертають увагу суспільства до Батурина, доносять молоді розуміння того, що потрібно знати свою історію, гордитися тим, що кожен з нас - частинка України!А ви були в Батурині? Тому маєте унікальну можливість відсвяткувати День Державного прапора України та 350-річний ювілей Гетьманської столиці разом з популярними українськими виконавцями -талановитими Тарасом Тополею та гуртом «Антитіла», драйвовими Юрієм Журавлем та гуртом «ОТ VINTA», ніжною Христиною Соловій, а також з популярними ведучими України Сергієм Притулою та Дмитром Борондуковим. Зазначу, що розпочне концерт о 18.30 чернігівський гурт «Голос душі». Важливо, що вхід на концерт безкоштовний.

Тож 23 серпня організатори запрошують усіх вас до Батурина. Приїздіть - і ви відчуєте у своєму серці дух України доби Гетьманщини, натхнення та енергію свободи.

Наприкінці прес-брифінгу присутні переглянули відео-ролик про історичне містечко, а кожному учаснику вручили газету «Слово «Гетьманської столиці» та ювілейну афішу.

Сергій Гайдук, «Деснянка» №33 (768) від 15 серпня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: прес-брифінг, облдержадміністрація, Батурин, Гайдук, Деснянка

Добавить в:


ЦентрКомплект