Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Провокація не вдалася. Вулики знайшли, але брехня не припиняється


Провокація не вдалася. Вулики знайшли, але брехня не припиняється

Усе розпочалося з того, що три тижні тому біля одного з сіл Срібнянського району зникла частина вуликів місцевого пасічника.Останнім часом деякі видання та сторінки соціальних мереж переповнені недостовірними, викривленими даними, неперевіреними фактами, вигадками та домислами. На жаль, змушений констатувати, що практика поширення неправдивої та негативної інформації з приводу діяльності господарств компанії «ТАС Агро» у Срібнянському районі набула системного характеру. Інформаційна атака, яка була спричинена зникненням вуликів у Срібнянському районі, зачепила і Талалаївщину. Не обійшла ця брудна кампанія й мене. У зв’язку з моєю посадою, технолога з виробництва та переробки продукції тваринництва, я опікуюся бджолиною пасікою, яка належить господарству «ТАС Агро Північ» (колишнє «Обрій LTD»). Крім того, бджоли - моє давнє захоплення і свого роду хобі.

За збігом обставин, на полі поряд з вивезеною пасікою проходили жнива у господарстві «Обрій» (входить до компанії «ТАС Агро»). Звичайно, що поле, де хлібороби збирали врожай, і сільськогосподарська техніка, були під охороною агрохолдингу. Чому досвідчені пасічники залишили свої вулики без жодного нагляду? Чому не влаштовували нічних чергувань? Чому надіялися на охоронців компанії «ТАС Агро»? Не зрозуміло до сьогодні.

Зникнення вуликів пасічники виявили з часом. Тоді ж і забили тривогу. Цією дивною ситуацією, мабуть, і спробували скористатися досвідчені провокатори на чолі з Захаром Близнюком - «псевдоактивістом», колишнім працівником компанії «ТАС Агро», що був звільнений нещодавно. Протягом кількох місяців представники організацій (спочатку «Молодь за світле майбутнє», а тепер «Береги-ня-2019»), створених Близнюком і за інформацією з певних джерел фінансуються відомим Срібнянським аграрним магнатом, розповсюджують неправдиву інформацію щодо діяльності компанії «ТАС Агро». Ця системна інформаційна атака на прозору й відкриту компанію переходить усі межі. Такими темпами скоро «ТАС Агро» звинуватять у вбивстві президента Кеннеді або причетності до всесвітньої змови. Й тут не до сміху, варто почитати, якими висловами на своїй сторінці у соціальній мережі розкидається Захар Близнюк...Але повернімося до питання зниклої пасіки. Пан Близнюк одним із перших прибув на місце так званого «злочину». Яким чином йому вдалося так швидко дізнатися про подію і оперативно прибути за 10 кілометрів - загадка з багатьма невідомими. «На злодієві й шапка горить», говорить українська народна мудрість. А інакше, як це пояснити? Або, якщо проблеми не існує, її потрібно придумати. Відразу ж такий собі «псевдодетектив» Захар Близнюк, не розібравшись в ситуації, не дочекавшись висновків правоохоронців, прокурорським тоном прямо звинуватив компанію «ТАС Агро» у викраденні вуликів. Буцімто до цього причетна служба охорони агрохолдингу.

Активно допомогла розповсюджувати неправдиву інформацію місцева газета «Срібнянщина». Про перевірку фактів, аналіз ситуації чи коментар з мого боку взагалі не йдеться. Заявляю, що опублікована стаття під назвою «Було ваше - стало наше» - це низькопробний інформаційний продукт, який рясніє різноманітними фактичними помилками, вимислами та маніпуляціями. Найгірше те, що редакція газети, не вислухавши всі зацікавлені сторони, без суду і слідства чітко вказує на вигаданих винуватців події. На жаль, через системне порушення журналістської етики цим виданням, нам не залишається нічого іншого, як звернутися до суду з заявою про захист ділової репутації.

«Викрадені» вулики знайшли цілими і неушкодженими у Талалаївському районі поряд з пасікою господарства «ТАС Агро Північ». За логікою детектива-початківця Близнюка пасіку вкрали, «сховавши» на видному місці, щоб усі бачили. Дивне припущення хворобливої уяви, чи щось інше? Власник вуликів Валерій Попсуй, подякувавши працівникам поліції за оперативну роботу, безперешкодно забрав їх додому. На цьому провокація мала бути завершеною. Але замовникові детективного сюжету, мабуть, цього виявилося замало. Чи не тому Захар Близнюк зі своїми поплічниками продовжив погрожувати бджолярам «ТАС Агро Північ», проникати на територію приватного господарства, втручатися у виробничу діяльність пасіки компанії? Напевно, надивившись голлівудських блокбастерів, «юний детектив» зі Срібного почав власне псевдорозслідування. Одного вечора він з друзями-активістами навідався до домівки пасічника господарства Сергія Рамазана. Погрожував дружині бджоляра, безпідставно звинувачував її у крадіжці пасіки, залякував фізичною розправою.

Я, як керівник підрозділу, відповідальний за діяльність пасіки і її працівників, неодноразово просив Захара Близнюка припинити провокації. Зустрічатися зі мною особисто він відмовився. Нещодавно розповсюджений ним ауді-озапис із начебто погрозами з мого боку є не що інше, як дешево змонтована підробка, записана незаконним способом.

Щодо роботи пасіки господарства «ТАС Агро Північ», хочу зазначити, що вона функціонує більше 5 років, її обслуговують відомі у Талалаївському районі пасічники - професіонали своєї справи. Жодного стосунку до викрадення вуликів у бджолярів наше господарство не мало і не має. З приводу діяльності компанії «ТАС Агро» у Срібнянському і Талалаївському районах інформуємо «псевдорозсліду-вачів», що ми працюємо чесно, відкрито і прозоро. Оновлюємо виробничі потужності, розвиваємо тваринницькі комплекси, забезпечуючи роботою сотні місцевих жителів. Господарства щорічно виділяють сотні тисяч гривень для очищення снігових заметів, ремонту водогонів, вивезення сміття тощо. Іншим агрохолдингам і фермерам є чому повчитися у «ТАС Агро».

Закликаємо причетних до фінансування брудної кампанії повернутися до чесної та прозорої конкуренції згідно з європейськими правилами ринку. Давайте будемо конкурувати не виливанням негативу та бруду, а достойною орендною платою для пайовиків, гідною соціальною підтримкою сіл і громад та високими виробничими результатами. Розслідування злочинів залишимо професіоналам -поліцейським. Крім того, пам’ятаймо, що у європейських країнах діє презумпція невинуватості, а в європейській країні практика звинувачення без рішення суду неприпустима.Від редаціі

Ми зв’язалися з пасічником Сергієм Рамазаном і отримали його коментар, так би мовити з усіма подробицями:


- 29 липня о 22:30 мені зателефонувала незнайома жінка і поцікавилася, чи не продаю я мед, попросила через півгодини вийти на вулицю. Я вийшов. І тут під’їхав «Ланос», звідки швидко вибігли двоє чоловіків, один з камерою, і почав зйомку. Стали кричати і звинувачувати мене у викраденні вуликів, про які я взагалі вперше чув. Погрожували, що заберуть до поліції. Вже потім дізнався, що один з них - активіст Захар Близнюк.

Я хотів вернутися і закрити хвіртку, та чоловіки не пускали. Галас тривав довго. З хати вийшла моя дружина. Тоді вони переключилися на неї і стали їй погрожувати, мовляв, посадимо твого чоловіка до в’язниці й будеш тоді йому передачки носити. Від усієї цієї ситуації нам було, як кажуть, не до сміху.

Потім до мого двору під’їхала поліцейська ав-тівка, двоє правоохоронців, які нам не представилися, просто неподалік спостерігали.

Додому мені вдалося потрапити через ворота.

Наступний візит Близнюка, за словами нашого співрозмовника, був 31 липня. Це сталося на пасіці місцевого підприємства в Грабщині Талалаївського району, де працівники, серед них Сергій Рамазан, викачували мед.

- Знову телефонує мені незнайома жінка і просить продати їй мед. Звичайно, що я відмовив.

І за годину на пасіку приїжджає той самий «Ла-нос», але вже не двоє чоловіків, а п’ятеро. Серед них Близнюк і молоденький поліцейський. Стали бігти до нас. Ми покидали свої інструменти... Але дістатися до нас приїжджі не змогли, їм завадили збуджені бджоли. Мабуть, зрозумівши, що комахи не заспокояться і не дадуть їм наблизитися до нас, стали кричати і знову погрожувати... Не знаю скільки це тривало, а потім поліцейський попросив мене дати свідчення, де я був, коли зникла пасіка. Що я й зробив.

Але на цьому усе не закінчилося. Чи не щодня мені телефонують і погрожують. Чесно-кажучи, це страшно...

Як і годиться, щоб врахувати обидві точки зору, наш журналіст зателефонував активісту Захару Близнюку, Той на питання «Чи приїздили ви вночі до пасічника Сергія Рамазана і погрожували йому?», усе заперечив.

- Це неправда. Мені стало відомо про те, що я фігурант якоїсь там справи про погрози. З цього приводу приїхав до поліції і дав усі свідчення. Закликаю й Рамазана так само зробити, якщо він фігурує як причетний до викрадення пасіки. Був він там чи не був, - оце все, що сказав нам пан Близнюк.

- Чому саме вас зацікавила справа з викрадення пасіки, або, може, вас хтось попросив'її розслідувати? Чи маєте ви право проводити оперативно-розшукову діяльність? - питаємо.

- Тому що я особисто знав цих людей, у кого вкрали пасіку, - відповідає Захар Близнюк. - I мій батько бджоляр, і я бджоляр...

На наше пряме питання «Хто оплачує все це?» (адже це і поїздки, і витрати на пальне...), Захар Близнюк повідомив:

- Це сталося в радіусі 15 кілометрів, тож не дуже великі затрати. Мені, як керівникові підприємства, яке надає правову допомогу, це не суттєва затрата. Тим більше, там було все зроблено зрозуміло для мене. Я ж у минулому - правоохоронець, і мені аж ніяк нескладно було шукати ту пасіку.

Дмитро Шелудько, «Деснянка» №33 (768) від 15 серпня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Срібнянський район, вулик, Шелудько, Деснянка

Добавить в:


ЦентрКомплект