Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Верховна Рада винесла постанову про увічнення пам’яті Левка Лук’яненкаВерховна Рада винесла постанову про увічнення пам’яті Левка Лук’яненка

7 липня 2018 року не стало борця за незалежність України, політв’язня радянського режиму, співзасновника Української Гельсінської групи, одного з найвидатніших політичних та громадських діячів України XX століття, народного депутата України першого, другого, четвертого та п’ятого скликань, автора Акта проголошення незалежності України, Героя України Левка Григоровича Лук’яненка. 

 
Левко Лук’яненко - родом з Чернівщини, народився в селі Хрипівка Городнянського району, деякий час прожив з першою дружиною на вул. Рокосовського у місті Чернігів
 
З метою вшанування пам’яті Левка Лук’яненка та увічнення його як незламного правозахисника Верховна Рада України 06.06.2019 постановила:
 
1. Рекомендувати органам місцевого самоврядування розглянути питання щодо: перейменування вулиць, провулків, площ, скверів; встановлення меморіальних дощок та пам’ятних знаків; найменування закладів культури та закладів освіти, що знаходяться у їхньому підпорядкуванні; виготовлення та розміщення соціальної реклами на честь Левка Лук’яненка.
 
2. Рекомендувати Міністерству освіти і науки України забезпечити проведення у закладах середньої та вищої освіти уроків, виховних годин, круглих столів, науково-практичних конференцій, інших тематичних заходів, присвячених життю та діяльності Левка Лук’яненка.
 
3. Запропонувати Національному банку України виготовити і ввести в обіг пам’ятну монету, присвячену Левку Лук’яненку.
 
4. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.
 
5. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.
 
Джерело: Сергій Бутко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Лук’яненко, вшанування, Верховна Рада

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект