Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » На лінійному прискорювачі пролікували 48 пацієнтівНа лінійному прискорювачі пролікували 48 пацієнтів

28 березня у коридорчику радіологічного корпусу Чернігівського обласного онкодиспансеру на лавах сидять пацієнти. Жовті змучені обличчя, втомлені очі. Черга на лікування, діагностування. 7 листопада на лінійному прискорювачі виконали першу процедуру. Проте кажуть, що дорогий сучасний апарат-опромінювач уже був на ремонті і не працював. Так це чи ні?


Наталія Крічфалушій: «Опромінювання точніше, але й більш копітка попередня робота на комп'ютері»

— Відключали на моменти планових перевірок, — пояснює Наталія Крічфалушій, завідувачка відділення променевої терапії. — Протягом року гарантійне обслуговування. Максимально використовуємо апаратуру, проганяємо її, цілодобово вона у нас у включеному стані. Навіть коли ми йдемо спати, інженерна служба працює. Для того, щоб виявити всі недоліки. У травні відбулося відкриття корпусу, а 25 жовтня ми отримали ліцензію, — нагадує. — До нас кілька разів приїздили закордонні спеціалісти. З Великобританії, Білорусі, Португалії. Постійно дають нові методики.

— Скільки провели процедур опромінення з початку запуску прискорювача? Скільки пролікованих пацієнтів?

— 48 пацієнтів, які закінчили лікування, — гортає журнал. — Ось молочна залоза — 25 сеансів. Місяць і більше лікується. Пухлина головного мозку — 30 сеансів, півтора місяця. Рак передміхурової залози — 36 сеансів. 36 разів чоловік ходитиме на опромінення. Є у нас пацієнти, яким призначено тільки 5 сеансів. £ 20, є 27.

Жодному пацієнту не відмінили лікування, — стверджує. — Погіршення загального стану ні в кого не відбулося. Реакції променеві — вони мають бути — були мінімальні. Якщо раніше на старих апаратах ми курс лікування розбивали — давали 20 сеансів, перерву робили і потім додавали 13, — то на лінійному прискорювачі можемо довести без перерви всю дозу і дати лікувальну дозу більшу. Чому? Тому що ми чітко направляємо на пухлину. Апарат чітко визначає, де пухлина, туди й направляє промені. Не опромінюються здорові тканини.

— Люди одужали після опромінення?

— Ще ні, після закінчення променевого лікування пацієнт протягом трьох-чотирьох тижнів лікується.

— А перші пацієнти?

— У пацієнтки з пухлиною головного мозку зробили планове обстеження, пухлина зменшилася. У пацієнта з раком передміхурової залози показники теж покращилися.

— На яких органах не лікують прискорювачем?

— Є органи, нечутливі до опромінення. Є патології, які взагалі не лікуються методом променевої терапії. Ні на старих, ні на нових машинах. Яєчники. Лікуються оперативно, а потім хіміотерапією. Саркоми (вид злоякісних новоутворень) малочутливі до променевої терапії. Показання по опроміненню що на старих апаратах, що на нових однакові. Принцип однаковий. Промені ідуть через шкіру. На прискорювачі лікування більш точне.

— На останній стадії показане опромінення?

— На останній стадії це суто протибольовий ефект. Щоб покращити якість життя. Якщо пухлина стравоходу і людина не ковтає, ми даємо променеву терапію, бо пацієнт помре від голоду. Даємо для того, щоб відпустило, і людина могла їсти. Чим менша стадія, чим раніше почато лікування, тим воно ефективніше.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №14 (1716), 4 квітня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лінійний прискорювач, Наталія Крічфалушій, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект