Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Сімейні лікарі вчилися діагностувати хвороби серця

Сімейні лікарі вчилися діагностувати хвороби серця

Зважаючи на те, що з’являються все нові й нові методи лікування, медики мають постійно збагачувати свої знання і застосовувати їх на практиці. Завдяки науково-практичній конференції, яка нещодавно проходила в Чернігові, на основі реальних клінічних випадків сімейні лікарі мали змогу вчитися надавати допомогу хворим за міжнародними рекомендаціями, але з урахуванням особливостей української медицини.

Цей захід відбувся за підтримки громадської організації «Асоціація серцево-судинної допомоги сімейної медицини», українського Ротарі Клубу «Київ-Столиця» та Департаменту охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації. Організували майстер-класи відомі фахівці Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика. Спільно з ними майже сотня медиків, які з’їхалися з усієї Чернігівщини, розбирали клінічні випадки, зокрема в лікуванні хворих на артеріальну гіпертензію, серцеву недостатність, цукровий діабет, бронхо-обструктивні захворювання та ГРВІ. Важливе місце посідала проблема вакцинації від поліомієліту та грипу.- Серед найпоширеніших хвороб, із якими сьогодні звертаються до сімейних лікарів пацієнти - ішемічна хвороба серця та артеріальна гіпертензія, - каже заслужений лікар України, завідувачка кафедри кардіологи Національної медичної акадёмп післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, професор, доктор медичних наук, член Ротарі клубу «Київ-Столиця» Марина Долженко. - На жаль, для таких хворих характерні невідкладні стани, наприклад, порушення ритму серця, під час яких лікар має миттєво відреагува-ти, надавши кваліфіковану медичну допомогу. Крім того, лікарям варто зважати на те, що більшість пацієнтів мають кілька хронічних недуг одночасно. Так, артеріальна гіпертензія може супроводжуватися захворюваннями нирок, легень, шлунково-кишкового тракту. Тож наша кафедра проводить для сімейних лікарів безкоштовні майстер-класи по всій Україні за участю таких спеціалістів, як пульмонологи, нефрологи, ендокринологи, які навчають, як лікувати ту чи іншу недугу в поєднанні з серцево-судинними захворюваннями. Ми переконані, що заходи, які проходять у формі інтерактивного спілкування в малих групах з вивченням та демонстрацією нових методів діагностики та підходів у лікуванні, підвищують рівень кваліфікації сімейних лікарів та сприяють виведенню медичної галузі на зовсім новий рівень.

Учасникам майстер-класів «Доказова медицина в практиці сімейного лікаря» були представлені клінічні випадки, запропоновані аналізи пацієнтів, скарги хворого. Під час спілкування лікарі з віддалених та прикордонних сіл Чернігівщини визначали діагноз, казали, як саме лікуватимуть. Разом обговорювали, які можна застосувати у цьому випадку міжнародні рекомендації, що нове з’явилося в лікуванні конкретного захворювання. Ось це і є найголовніше в інтерактивному спілкуванні - щоб лікарі самотужки ставили діагноз і самі призначали лікування за міжнародними рекомендаціями, а лектор корегує, навчає, як застосовувати ці рекомендації щодо конкретного хворого.

Навчання проводять у невеличких групах, бо, як пояснила лікар-кардіолог Марина Долженко, так вибудовується довірливий діалог, лікарі не бояться ставити спікеру запитання.- Насправді дуже важливо, коли тобі довіряють, і це неабияк цінують лікарі, які навчаються на нашій кафедрі, - каже професор Долженко. - Далі ми спілкуємося з медиками з регіонів у подальшому. У нас на сайті www.WebCardio.org є форма для консультацій, і кожен може до нас звернутися. Також ми проводимо онлайн-консуль-тації по Скайпу, і Чернігівщина - не виняток.

До того ж лікарі проходять онлайн навчання та мають змогу підвищувати свою кваліфікацію на порталі www.WebMedFamily.org. Засвоєння матеріалу контролюють за допомогою тестів, на які медики мають відповісти для отримання сертифікату.

Головний позаштатний кардіолог обласного управління охорони здоров’я, головний лікар обласного кардіологічного диспансеру Ігор Батог та чернігівський лікар-кардіолог Юрій Волошко відзначили, що такі навчальні заходи дуже корисні не лише для сімейних лікарів, терапевтів, а й кардіологів.

До речі, цей проект - благодійний. За навчання медики не сплачують жодної копійки, учасникам з районів компенсують витрати за проїзд.

- Від спілкування з лікарями Чернігівщини у мене лише теплі враження, - коментує Марина Долженко. - Відбулася відверта розмова з фахівцями із далеких населених пунктів,- що межують з Білоруссю. Багато накопичилося проблем, чимало труднощів у перехідний період: і доступного телефонного зв’язку на кордоні немає, ловлять тільки білоруські мобільні оператори, і 11 сіл обслуговує один сімейний лікар... Але всі учасники підтвердили, що під час діагностики гострого інфаркту, пацієнту із найвіддаленішого села одразу ж нададуть кваліфіковану допомогу. І це велика заслуга кардіослужби області.

Лариса Галета, «Деснянка» №8 (743) від 21 лютого 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сімейні лікарі, діагносика хвороби серця, науково-практична конференція, Лариса Галета, «Деснянка»

Добавить в:


ЦентрКомплект