школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Володимир Кучма: «Після Помаранчевої революції вигнали з роботи, в 2019 дали орден. А працював я завжди однаково»Володимир Кучма: «Після Помаранчевої революції вигнали з роботи, в 2019 дали орден. А працював я завжди однаково»

Голова Кіптівської об’єднаної територіальної громади*, що на Козелеччині, 60-річний Володимир Кучма нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.Указ про відзначення Президент України Петро Порошенко підписав 22 січня, до Дня Соборності.

— Як дізналися, що стали орденоносцем? — запитую Володимира Володимировича.

— 23 січня зранку зателефонували друзі, привітали. А я й не розумію, про що йде мова. Подякував і тільки потім поцікавився: «А привітання з чим?» Пояснили. Ордена я ще і в очі не бачив. Я не знав, що був висунутий на його одержання.

— Зраділи сюрпризу?


— У мене цей період минув, щоб я радів відзначенню. Якби мені було років 40... Я тоді працював не гірше, ніж нині. Після Помаранчевої революції 2004 року мене вигнали з роботи, а в 2019 дали орден. А працював я завжди однаково, роблю практично одну й ту ж саму роботу. Мене тоді вигнали із заступників голови Козелецької райдержадміністрації. Я прийшов на ту посаду із сільського голови. Опікувався в РДА медициною, культурою, освітою, соціальними питаннями. Переживав за те, що робив. Ми відкрили у Патютах центр для немічних людей. А мені сказали: «Йди, ти бездарний!» І не давали роботи. Тодішній голова Козелецької райдержадмінстрації Володимир Француз, якого згодом засудили за хабар (у травні 2009 року Святошинським районним судом Києва засуджений до 9 років позбавлення волі. Звинувачений у вимаганні хабара розміром 350 тисяч доларів та отриманні хабара 200 тисяч доларів) сказав: «Тобі тут нема місця!» Запропонував стати піонервожатим у Морівській школі. Знаєте Морівськ (село у Козелецькому районі, яке колись записували і Муромськом), звідки Ілля Муромець родом? А в мене діти (дві доньки), у мене сім’я. Рік я блукав, скитався. Просив: «Прийміть». У 2006 році узяв участь у виборах голови об’єднаної територіальної громади. І люди проголосували за мене.

— Як святкували нагороду?

— Я ніяк не святкував. Для мене це просто знак поваги. Привід сказати дітям: «Бачите, ваш батько не такий вже й бездарний». Привід зітхнути: «Долі людські...» Зараз при владі ті ж люди, котрі й були при владі років 14-15 тому, які зарахували мене до розряду непотрібних державі.


*Кіптівська громада двічі перемагала у конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування». За підтримки Проекту USAID «Агросільрозвиток в Україні» у громаді (єдиній в Україні!) зроблена ревізія землі. Перемогла у конкурсі проектів, оголошених спільно Світовим Банком, ООН, ЮНІСЕФ та Мінсоцполітики. Завдяки цьому створили центр надання соціальних послуг. В ОТГ оснащений центр надання адмінпослуг (видають довідки), реконструйовані сільська медична амбулаторія, освітні та культурні заклади, відкрите пожежне депо, відремонтовані дороги, освітлені вулиці, налагоджене транспортне сполучення. Працює програма (перша в Україні!), яка дозволяє виділяти 20 тисяч гривень при народженні дитини.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №7 (1709), 14 лютого 2019 року

Теги: Володимир Кучма, Козелеччина, Кіптівська ОТГ, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект