Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Наслідки Чорнобиля. Який діагноз Чернігівській області поставили японці? (відео)
УБП


Home net

Наслідки Чорнобиля. Який діагноз Чернігівській області поставили японці? (відео)

Несподівана допомога з іншого кінця планети прилетіла у більш-менш 10 сіл у Житомирській, Київській та Полтавській областях.Японський фонд безпеки харчування та життя, який очолює Ковака Джунічі, зацікавився регіонами, що постраждали від аварій на ЧАЕС. Його спеціалізація протидія радіаційному зараженню продуктів харчування.

Досвід японських спеціалістів вже став у нагоді після аварії на АЕС «Фукусіма-1», а тепер вони на благодійних засадах застосовують його в Україні.

Ковака Джунічі, керівник проекту: «Ми приїхали у село Можари і спробували з’ясувати, чим хворіють вихованці тамтешньої школи. І половина дітей поскаржилася на болі у ногах та голові. Ми провели заміри. На рівні землі випромінювання становило 1 мілізіверт».

Підозра одразу впала на їжу. Хоча земля у цих районах формально придатна для життя, але городина, лісові гриби та ягоди, містять певну дозу радіоактивних елементів. Цю теорію підтвердили лабораторні досліди.

Марія Пащук, головний лікар Народицької районної лікарні: «Ми зустрічались з батьками, брали згоду. Розповідали батькам класні керівник та учасники проекту про те, що можна вживати з продуктів харчування і що забороняється. Діти навіть позаводили зошити і описували свій стан здоров’я. Як вже згадувалось, у кого з дітей болять ноги, а кого болить голова».

У боротьбі з радіонуклідами японські фахівці вирішили використати хімічні аналоги цезію і стронцію – калій та натрій.

Ковака Джунічі, керівник проекту: «Щоб зменшити кількість цезію у грунті, ми запропонували використати калійні добрива. У нашому проекті брав участь професор Лазарєв, який перевірив аналізи і підтвердив, що концентрація стронцію і цезію дійсно зменшилась».


Протягом майже 2 років родина з контрольної групи безкоштовно надавали добрива. Українського, до речі, виробництва.

Довелося також переглянути раціон. Виключити з нього гриби та лісові ягоди.

Результати більш пізніх тестів красномовно свідчить про успіх експерименту. Наприклад, у Піщаницькій школі з 28 учнів класу біль у ногах залишився лише в одного.

Ковака Джунічі та його команді вдалося допомогти навіть дітям з важкими вродженими захворюваннями.

Звісно сама лише здорова їжа не панацея. Але навіть невелике поліпшення стану у дитину японці вважають перемогою. Не кажучи вже про батьків.

Галина Цвєткова, жителька с. Народичі: «У нас есть козы. Благодаря проекту нам каждый месяц привозили зерновой корм для коз. Вы знаете, насколько мы были зависимы от лекарств, но как мы только начали кормить коз этим кормом, радиация в молоке уменьшилась. Сегодня мы обходимся практически без таблекток».

Весь японський проект фінансується виключно за рахунок підписників журналу, який випускає Ковака Джунічі, а також волонтерських внесків. У зв’язку з цим охоплює він не так багато сімей і населених пунктів, як того б хотілося його засновнику. Тим більше, що після 5 років роботи проекту інтерес до нього в Японії потроху знижується і через це, на жаль, приїзду волонтерів до інших областей України, зокрема, на Чернігівщину, чекати не варто.

Втім, тим селам, де Ковака сан уже побував він планує допомагати так довго, як тільки зможе.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ковака Джунічі, Чорнобильска АЕС, радіація, ЧАЕС, Японці, продукти харчування, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект