• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові запрацював перший центр масової вакцинації


У Чернігові запрацював перший центр масової вакцинації

 

Перший день роботи центру масової вакцинації у Чернігові досить насичений. З самого ранку в актовому залі Деснянської районної ради, за адресою проспект Перемоги, 141, досить людно. Серед бажаючих отримати щеплення проти коронавірусу люди віком від 18 років і старші. Всі вони отримують першу дозу препарату, а за другою прийдуть через 28 днів.Хтось реєструвався у електронному додатку «Дія» та дзвонив на лінію МОЗ, інші ж просто прийшли сюди, тільки-но дізнались.

Галина, чернігівка: «Я дуже хворіла і я більше так не хочу, через це і вакцинуюся, щоб, на дай Бог, пройти все це. Через це прийшла одразу, як тільки з’явилася можливість. В «Дії» зареєстрована давно, але там нас ніхто не запрошує. А тут, слава Богу, ось так зробили. Все нормально, цивілізовано, швиденько, без черги. Нормально».

Сергій, чернігівець: «Я вакцинуватися давно вже хотів. Через вакцинацію треба пройти, бо через вірус ми пройдемо всі. А якщо вакцинуватися, то можна пройти набагато легше, ніж це буде з наслідками, кисневим голодуванням, апаратами та зі всіма лікарнями. Тому нікого не треба слухати, а треба приходити і вакцинуватися».

Ростислав, чернігівець: «А чего тянуть? В первый день приехали. Жена поехала, все узнала. Позвонила оперативно, приехали и за 2 секунды все культурно вакцинировали. Сейчас 30 минут гуляем и идем дальше работать».

З собою треба мати лише паспорт, ідентифікаційний код та телефон. Сам процес вакцинації не займає багато часу: 15-хвилинна реєстрація та медпрацівниця вже запрошує на щеплення. Після процедури вся інформація одразу вноситься до електронної бази даних.

Вакцинуватимуть населення у цьому пункті на вихідних. Цього тижня у неділю не працюватимуть через Трійцю, зате прийматимуть всіх в понеділок, 21 червня. Медики кажуть, планують працювати протягом всього літа, аби до осені встигнути сформувати колективний імунітет.

Інна Сорокіна, заступниця медичного директора з клінічної роботи Чернігівської міської лікарні №2: «Важливо вакцинуватися саме зараз, бо CoronaVac вакцина, яка з коротким терміном 2-х ін’єкцій – 28 днів. Тобто, якщо ми почали в червні, то вже в липні ми будемо отримувати другу ін’єкцію, отримувати сертифікат після неї, тобто ми можемо подорожувати, якщо буде змога. На жаль, ми чекаємо наступну хвилю захворюваності на Covid. Ви бачите, які данні поступають з Росії, і скоріше за все ця хвиля перейде до нас зі Сходу і прийде з Криму. Якщо ті попередні якось зі Заходу йшли, то ця хвиля прийде звідсіля, і треба до неї готуватися».

Тільки за ранок суботи вакциною CoronaVac у Чернігові щепили близько 120 осіб, зареєстрованих ще більше 200. Але більшість приходить у режимі живої черги. У центрі запевняють, вакцини вистачить на всіх. Зараз у наявності близько 10 тисяч доз. В липні чекають ще на 7 тисяч.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: центр масової вакцинації, імунізація, щеплення, CoronaVac, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект