• Брухт ДальнобойСервис


реклама

Хотіла б я піснею стати

 

Вірші, біографічні дані, листи, факти з життя – і все про Лесю Українку. 25 лютого минає 150 років з дня народження видатної української поетеси, драматургині й громадської діячки. Працівники Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки до цієї події підготували літературно-музичну композицію.Авторка ідеї Наталія Утиро каже, матеріал готувала з різних джерел. Досліджувала рід Косачів і Драгоманових, до яких належала Леся Українка, маловідомі й цікаві факти з життя поетеси. Особливий акцент в композиції – єдине кохання Лесі Українки до Сергія Мержинського і дружні стосунки з Климентом Квіткою, що став її чоловіком. Передавали ці образи учасники поетичного бібліопростору «А плюс» Анна Дмитрук та Сергій Таранець.

Анна Дмитрук ділиться – її переповнювали емоції і під час підготовки сценарію, і під час гри на сцені. Передавати образ Лесі Українки – цікаво й захоплююче для неї.

Зі сцени лунали відомі вірші поетеси, рядки з сонетів, поеми «Одержима» та драми-феєрії «Лісова пісня».

У бібліотеці розгорнуто й експозицію творів Лесі Українки. Тут – нові книги з поезією і прозою в одній збірці. Вперше експонуються у повному зібранні й листи поетеси.

Факти з життя Лесі Українки захопили учнів Чернігівського колегіуму №11.

Організатори заходу кажуть, хотіли донести до авдиторії слухачів величний образ Лесі Українки, її значення в національно – патріотичному вихованні молоді.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Леся Українка, бібліотека, «Новий Чернігів»

Добавить в: