Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові волонтери врятували цуценят, які тонули в смоляному озері


У Чернігові волонтери врятували цуценят, які тонули в смоляному озері

Вночі, 13 жовтня, зооволонтери рятували цуценят зі смоляного озера. А потім до ранку відмивали їх і ставили крапельниці, щоб зняти інтоксикацію. Про це Суспільному повідомила керівниця ветеринарно-стерилізаційного центру «Крок до тварин» Тетяна Діденко.Дві собаки потрапили у пастку на території колишнього м’ясокомбінату. Як саме це сталося, невідомо. Волонтери припускають, що хтось навмисне викидає туди цуценят. Тиждень тому там-таки ледь не потонув іще один пес. На думку волонтерів, всі собаки з одного виводку.

Знесилених і повністю у смолі цуценят в озері побачили діти. Вони подзвонили за допомогою до ДСНС, але ті не приїхали. Дорослі викликали зооволонтерів. Собаки пробули у смоляному озері щонайменше добу, припускають зооволонтери.

«Перше цуценя було в двох метрах від берега, а зверху тільки мордочка і очі. Я бачила лише бульбашки від смоли і сопіння. Носик ще дихав», - розповідає волонтерка Марина Постол.

Рятували тварин разом. Використовували все, що знайшли під рукою. Знадобилися дошки та шифер, розкидані поблизу.

«Руки по лікоть у смолі, тягнула за передню лапу, а потім за другу, а потім ще за одну задню. За другим просто занурила руки.»

Собак відвезли до ветеринарно-стерилізаційного центру «Крок до тварин». Там протягом ночі їх відмивали, ставили крапельниці, робили уколи.

Тетяна Діденко розповіла, що у цуценят від мазуту потріскалися і пішли коростою подушечки на лапках. Собаки знесилені.

«На сьогодні стан досить важкий, але ми маємо надію, що вони зможуть виборсатися.»

Смоляне озеро утворилося поблизу залізничної колії і колишнього м’ясокомбінату. Йому понад 6 років, кажуть зооволонтери. Звідси рятували не одну собаку.

Тиждень тому дістали з озера ще одне цуценя.

«Такого ж віку цуценя. Мабуть, хтось їх кидає туди. Це навмисно», - припускає Марина Постол.

Заяву до поліції не писали. Зооволонтери намагаються з’ясувати, кому належить земля навколо озера, пишуть запити депутатам. Суспільне звернулося до начальника управління земельних ресурсів Василя Дмитренка. Він сказав, що власника цієї землі встановлюють. Тоді можна буде примусити господаря прибрати озеро або огородити.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: смоляне озеро, цуценята, порятунок, волонтери, «Крок до тварин», Тетяна Діденко, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект