Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Спиляв дерево — плати за новими тарифами

Спиляв дерево — плати за новими тарифами

Набагато більші суми за видалення зелених насаджень будуть платити чернігівські підприємства. Нові розміри відновної вартості для кожного типу рослин затвердив у четвер виконавчий комітет міської ради.Тепер, якщо, наприклад, під час будівництва виникає потреба спиляти кілька дерев, це обійдеться забудовнику в чималу суму.

Ярослав Куц, начальник Управління ЖКГ:
«Відновна вартість: дерев – за 1 штуку від 332,50 грн вартість збільшилась до 5139,18 грн; кущі – з 219 грн до 1460,35 грн; газони – було від 17,81 грн/м2, а стало 231,72 грн/м2; квітники – зі 151,75 грн/м2 збільшилось до 2779,64 грн/м2».

За словами міського голови Владислава Атрошенка, нові суми відновної вартості були встановлені для того, щоб відповідати реальній ціні тих рослин, які будуть висаджені на заміну видаленим.

Варто також зазначити, що місто може висадити за рік обмежену кількість дерев. Це вимоги самої природи. І цей процес ще належить систематизувати.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Правильно було, хоча б по 200 дерев щороку, купувати таких дерев від 5-7 років. Треба визначити чітку адресну програму на кожен рік».

Розміри відновної вартості залежатиме ще й від зони розташування та якості зелених насаджень. Наприклад, спиляти дерево в центрі міста буде більш ніж на чверть дорожче, ніж на периферії. А рослину в незадовільному стані можна видалити всього за 30% від вартості.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дерева, відновна вартість, «Новий Чернігів»

Добавить в: