Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Екотранспорт по-чернігівськи: нові розробки фахівців ЧНТУ


Екотранспорт по-чернігівськи: нові розробки фахівців ЧНТУ

Персональний електротранспорт своїми руками створюють фахівці кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування Чернігівського національного технологічного університету.Днями світ побачили ще дві їхні розробки.

Олександр Литвин, винахідник: «Перший наш виріб – це дрифтрайк. Його цільова задача виконувати дисципліну дрифт, так само як на автомобілях. Але, в залежності від поставленої задачі, може використовуватись для прогулянок по парках, по алеях, по велосипедних доріжках міста. А також використовуватись як прокат біля торгівельно-розважальних центрів, парків відпочинку».


Для повсякденного використання умільці ЧНТУ розробили бокстрак – вантажний електровелосипед, який здатен перевозити практично що завгодно – від пакетів із супермаркету до мішків з картоплею. А заряджається від звичайної домашньої розетки.

Олександр Литвин, винахідник: «Він має максимальну швидкість 40-47 км/год. Має також віртуальну коробку перемикання передач, це 50, 75 і надпотужні 125% від номінальної потужності двигуна. Запас ходу в нього до 100 км – як в першому, так і в другому виробі, - в залежності від типу акумуляторної батареї. Він заряджається від 2,5-3 до 6 годин, якщо це будуть звичайні свинцеві акумуляторні батареї».

Свої винаходи майстри планують продавати приватним фірмам, з якими вже налагоджено зв’язок. Той же бокстрак за задумом чудово підійде для кур’єрської доставки. А от придбати такий в особисте користування, може виявитися непросто. Залежно від комплектації, ціна електровелосипеда коливається від 20 до 46 тисяч гривень.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: електротранспорт, ЧНТУ, винахідники, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект