Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 8000 ліквідаторів і 63 000 постраждалих від Чорнобильської катастрофи можуть лишитися без лікування


8000 ліквідаторів і 63 000 постраждалих від Чорнобильської катастрофи можуть лишитися без лікування

До середини червня цього року триватиме процес приєднання трьох медичних закладів до Чернігівської обласної лікарні. Це госпіталь для ветеранів війни, обласний центр радіаційного захисту та шкірно-венерологічний диспансер. Про це Суспільному сказав головний лікар обласної лікарні Анрій Жиденко. За його словами, скорочення у цих лікарнях стосуватиметься здебільшого адміністрацію.8 тисяч ліквідаторів і 63 тисячі постраждалого населення від Чорнобильської катастрофи в області можуть лишитися без постійного лікування, каже Анатолій Лігун. Він - Голова обласної організації «Союз Чорнобиль Україна».

Немає визначення ні з боку національної служби охорони здоров’я України. Немає визначності, із міністерства охорони здоров’я, тому просто в підвішеному стані знаходяться ці медичні заклади. На сьогодні у області налічується 8 тисяч ліквідаторів і 63 тисячі постраждалого населення, то хто і як їх буде лікувати? В будь-якому разі, раз приєднуються до обласною лікарні, то звичайно в повному обсязі фінансування вашого центру відсутнє», - каже Анатолій Лігун.

Обласний центр радіаційного захисту, а ще госпіталь для ветеранів війни та шкірно-венерологічний диспансер у Чернігові приєднають до обласної лікарні. Таке рішення ухвалили на позачерговій сесії облради 20-го березня. Як сказав начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, з першого квітня в рамках другого етапу медичної реформи ці лікарні стануть центрами. Працювати автономно заклади більше не зможуть, бо не фінансуватимуться.

«Госпіталь ветеранів війни, після його створення він всі ці роки працював на базі обласної лікарні, в них немає своїх відокремлених відділень, як лабораторна діагностика, функціональна діагностика. Чорнобильський центр також може претендувати тільки на амбулаторно-поліклінічну частину договору з НЦЗУ, а стаціонарна допомога враховуючи відсутність у них в структурі анестезіологів і реанімаційних відділень, вони також не можуть підписувати договір з національною службою здоров’я. Кожвендиспансер там взагалі ситуація доволі складна, тому що в Національній службі здоров’я передбачена тільки дитяча стоматологія, як і надання послуги, а дорослої дерматології навіть немає такого пакету», - сказав Андрій Жиденко.

Пацієнти не повинні відчути змін, каже Андрій Жиденко. Медики продовжуватимуть надавати звичні послуги.

«Для того, щоб зберегти заклади, щоб вони продовжували надавати медичну допомогу пацієнтам приєднати до обласної лікарні. Завдання реформи не погіршити надання медичної допомоги, а покращити. Скорочення будуть, вони більше будуть пов’язані з адміністративним апаратом, тому що ми будемо централізувати лабораторно, лабораторні відділення. Ми будемо централізувати господарчий блок, щоб не було дублювання функцій, цих структур, який в нас є, але в нас є вільні місця, в обласні лікарні і в господарчій частині і в тій же бухгалтерії і так далі».

Другий етап медичної реформи розпочнеться з 1-го квітня, та процес об’єднання триватиме близько двох місяців, каже Андрій Жиденко.

«З першого квітня ці заклади будуть продовжувати функціонувати, тому що сама процедура реорганізації займе десь біля двох - двох з половиною місяців. Тому об’єднання можливо десь по нашим підрахункам це середина червня цього року», - зазначив Андрій Жиденко.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ліквідатори, лікування, чорнобильці, Андрій Жиденко, медреформа, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект