Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Облдержадміністрація ліквідовує Департамент сім’ї, молоді та спорту
Карантин

Облдержадміністрація ліквідовує Департамент сім’ї, молоді та спорту

Облдержадміністрація ліквідовує Департамент сім’ї, молоді та спорту. Його приєднують до відповідного структурного підрозділу, який відповідає за культуру та туризм всієї області.Голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко
21 лютого підписав розпорядження про створення Департаменту культури, молоді та спорту.

Євгеній Артюх, президент Чернігівської обласної федерації боксу: «Наскільки мені відомо, була така домовленість, що Департамент сім’ї, молоді та спорту буде залишатися у такому вигляді, який він є. Я дізнався в п’ятницю чи в четвер, що є розпорядження голови обласної державної адміністрації про реорганізацію».

Зараз представники спортивної спільноти Чернігівщини мають безліч запитань стосовно подальшої роботи і дій, прийнятих вже програми положень. Адже створення нового підрозділу потягне за собою і відповідні юридичні процедури.

Євгеній Артюх, президент Чернігівської обласної федерації боксу: «Наприклад, ми, всі федерації з олімпійських видів спорту, маємо договір по співпраці з Департаментом сім’ї, молоді та спорту. Що буде з цими договорами? Треба буде їх пере заключати. Потім, прийняте рішення і вже воно на фінальному етапі про фінансування збірної команди Чернігівської області, тобто кращих 20 спортсменів будуть отримувати заробітну плату з обласного бюджету. Питання, як реорганізація на це вплине. Багато, багато є питань стосовно реорганізації».

Андрій Дериземля, біатлоніст, начальник Управління сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради: «На мій погляд, я б цих кроків не робив би. Навіть з однієї причини, бо багато разів проходили ці реорганізації і спроби об’єднати. Будучи членом національної збірної команди України і моя трудова книжка завжди знаходилась в Міністерстві спорту, в мене 6 чи 7 записів про перейменування, об’єднання, роз’єднання, зміни структури. Тому, якщо вже були спроби, і напевно ж фахівці прийшли висновків, що це не ефективно».


Серед аргументів Андрія Дериземлі ще й те, що культура і спорт – це дві великі і окремі галузі, які різняться підходами до організації робочого процесу.

Андрій Дериземля, біатлоніст, начальник Управління сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради: «Можна багато робити, пробувати певні речі, але якщо цей етап вже проходили, повторюю ще, не один раз, на самому верхньому рівні, тобто на рівні Міністерства. І фахівці підтверджують, що цього не потрібно робити, то мені б не хотілося, щоб на нашій рідній Чернігівщині повторилися якісь помилки, і щоб це потягнуло за собою погіршення в розвитку спорту. Чернігівщина і так не досить розвинута в цьому плані – спортивна інфраструктура, обмежене фінансування. Якщо ми ще й почнемо втрачати ці позиції, то це приведе, на мій погляд, до негативних наслідків».

На офіційному сайті Чернігівської облдержадміністрації рішення про об’єднання двох департаментів пояснюють необхідністю покращення управління процесами у сфері культури, молоді, фізичної культури та спорту. А напрямки роботи нового структурного підрозділу відповідатимуть структурі Міністерства культури, молоді та спорту України.

Нагадаємо, що це Міністерство в Україні створили восени 2019 року шляхом об’єднання Міністерства культури, Мінінформ політики і Міністерства молоді та спорту. А вже у січні 2020 року Президент Володимир Зеленський провів публічну зустріч з прем’єр-міністром Гончаруком, де висловив думку, що деякі Міністерства, які були об’єднані, мають бути знову розділені, серед них і Міністерство культури, молоді та спорту.

Володимир Зеленський, Президент України: «У нас з вами було об’єднання деяких Міністерств. Я думаю, що з самого початку це було правильне рішення, тому що у нас, і ви це прекрасно знаєте, професійний кадровий голод. Ми об’єднували деякі Міністерства, і у нас не буде великий бюджет, тому із цієї причини теж об’єднували деякі Міністерства. Але мені здається, що час показав, і ми бачимо, що деякі Міністерства повинні бути розділені. Ми бачимо, що є питання до Міністерства економіки. Можливо це стосується Міністерства культури».

Отримати коментар голови ОДА з приводу цієї ситуації, не вдалося. Андрій Прокопенко, за словами очільника департаменту інформдіяльності, знаходиться не в Чернігові. А офіційна позиція ОДА вже зацитована тут, подана на їх веб-ресурсі.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чернігівська ОДА, Департамент, реорганізація, Євгеній Артюх, Андрій Дериземля, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект