Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові створили книгу рекордів міста і одразу встановили перший рекорд


У Чернігові створили книгу рекордів міста і одразу встановили перший рекорд

Встановили перший рекорд Чернігова, зваривши 200 літрів борщу, та водили козу. На головній площі Чернігова провели фестиваль українських традицій «Де коза ходить, там жито родить». На сцені заспівали колядки, крім місцевих колективів, 5 етно-гуртів з Київщини: «Баламути», «Щука-Риба», «Кросна», юнацький гурт «Ясно-Красно» із села Ходосівка та студентській гурт «Придане».«Цього року на нашу "Козу" приїздить 5 колективів з Києва і Київської області, і також беруть участь наші колективи з міського палацу культури імені Радченка. Це аутентичні колективи, які мають абсолютно вбрання, і музичні інструменти, і манеру співу, і той текст музичний, який вони подаватимуть - він відповідає тій традиції, яка існувала у нас в Україні», - розповідає Олександр Шевчук.

«Дуже нам подобається, ми вдячні організаторам, що у нас таке гарне місце, і подумали про людей, про нас, що ми можемо прийти і подивитися», - кажуть чернігівки Ірина Мойсеєнко та Надія Литвин.

Заступниця начальника управління культури і туризму міськради Катерина Литвин каже, сьогодні було створено книгу рекордів Чернігова, 200 літрів звареного Сіверського борщу стали першим рекордом.

«Коли ми святкуємо "Козу", наш фестиваль "Там, де коза ходить - там жито родить", ми обов’язково намагаємось пригощати наших людей тією чи іншою стравою. Якщо в минулому році це був глінтвейн, то в цьому році ми вирішили поставити акцент на щось регіональне. Враховуючи те, що тема гастрономічного туризму для нас актуальна, тому ми вирішили розпочати з борщу».

«Від сьогодні при управлінні культури та туризму було підписано положення про те, що Чернігів буде мати свої рекорди. Першим рекордом до нашої книги рекордів України стане 200 літрів цього нашого сіверського борщу».

Засновниця проекту «Їжакультура» Олена Брайченко зазначає: «На правду сіверській, поліський борщ - мені здається, він ще досі не вписаний в історію українських борщів, але ця історія цікава і потребує детальнішого вивчення і популяризації. Що мене вразило, коли я почала набирати матеріал, пов'язаний із історією чернігівського борщу - це те, що дуже часто нестача буряків, коли їх не вистачало, то завжди знаходилась заміна, і дуже часто могли слугувати цукрові буряки. А до 70-х років 20 ст., а може, і до сьогоднішнього дня серед господинь є традиція заквашувати червоний буряк разом із цукровим буряком».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: фестиваль, традиції, борщ, рекорд, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект