Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Студент-хореограф із Чернігова проводить безкоштовні уроки танців на центральній площі Сосниці

Студент-хореограф із Чернігова проводить безкоштовні уроки танців на центральній площі Сосниці

Студент-хореограф Андрій Пунько вечорами проводить безкоштовні уроки танців на центральній площі Сосниці. Сам хлопець із Чернігова, зараз навчається у столичному хореографічному коледжі. Коли має змогу, приїздить до селища, в якому провів дитинство. Тут щосереди проходять зустрічі літніх людей «Розгладжуємо зморшки, зігріваємо долоні» - на них він і вчить всіх бажаючих танцювати. Як – бачила Ольга Онищенко.Студент Київського хореографічного коледжу Андрій Пунько навчає сосницьких пенсіонерок танцювати вальс.

Каже, найважче їм дається порядок рухів – плутаються.

«Чому б не навчить людей цієї вікової категорії вальсу? Це настільки важливий танець, я вважаю. Я з кожною людиною постарався станцювати, і у деяких навіть дуже добре вийшло».

Ольга Ясинська, пенсіонерка: «Та добре, та не виходить, вже роки».

Щосереди увечері на центральній площі Сосниці збираються пенсіонери – поспівати і потанцювати. З червня будинок культури проводить тут для них вечори «Розгладжуємо зморшки, зігріваємо долоні». Коли може, до них приєднується Андрій Пунько.

«Сосницю я вважаю своєю батьківщиною. Не дивлячись на те, що я народився в Чернігові, тут у мене проживають бабусі мої, дідусь - обидва звідси родом. Тут я провів більшу частину свого дитинства».

Йому 18, 11 з половиною років він займається бальними танцями, останніх три присвятив професійному балету. Ідея навчати танцям сосницьких пенсіонерів виникла у його мами.

«Вона генератор всіх думок, вона і на танці мене відала. 12 років назад».

Оксана Пунько, мама Андрія: «Ця ідея народилася в сім’ї, ми разом прийшли до цього рішення. Якщо є вільна хвилина, вільний день, якщо ми приїжджаємо сюди - чому б не зробити якийсь позитив.»

Спільний майстер-клас триває півгодини, потім Андрій проводить індивідуальні заняття.

Ольга Ясинська, пенсіонерка: «Ну ми намагаємось, виконуємо всі вказівки, нам добре тут. Добре, що таке придумали, ми задоволені, кидаємо всі роботи і ідемо на танці».

Марія Харчук, пенсіонерка 61 років:
«Перший раз почула, що грає музика, думала, що випускний у школі і на городі там працювала, а тоді як дізналась, то не пропускаю ні одного дня».

Валентині Мацак 80, жінка показує нам, як каже, свій «фірмовий» рух.

«А ну зробіть отак - Ого, я так не можу – Вчились, вчились і в нас не виходить – Отут не треба, щоб рухалось».

70-річна Любов Тищенко розповідає – на ці вечори ходить згадувати молодість. Раніше вона також працювала хореографом в місцевому будинку культури.

«Подобається, хлопець молоденький і ми наче трошки піднялися до 18-ти років».

На такі вечори ходять здебільшого жінки, чоловіки соромляться, каже їх організаторка Ганна Кузьменко.

«Ось така чудова ідея до нас прийшла, це ініціатива відділу культури. Я ніколи не говорю, що це люди похилого віку, це люди поважного віку. Коли похолодає ми перенесемо це все в будинок культури . Відрадно те, що ходять люди не тільки поважні, а і молодші, середні. Є жінки 35, 40 років приходять».

В цьому році Андрій в Сосниці провів останній майстер-клас – він від’їжджає на навчання до Франкфурта-на-Майні. Потім планує повернутись і танцювати в Україні.

«Це моя мрія з 14-ти років, вступити до Німеччини. Там дуже хороший рівень балету і сучасного танцю, порівняно з Україною, особливо. От у мене є ідея саме покращити тут цей рівень, особливо сучасного танцю».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: танці, вальс, Сосниця, Андрій Пунько, хореограф, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект