Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » На Валу встановлять макет древнього Чернігова (відео)

На Валу встановлять макет древнього Чернігова (відео)

Як виглядала чернігівська фортеця, згодом зможуть побачити містяни та туристи. На вході до древнього Дитинця встановлять макет тогочасного міста.Олександр Бондар, історик-консультант: «Це у нас макет чернігівської фортеці. Саме фортеці початку XVIII століття, до пожежі 1718 року, коли більша частина фортеці вигоріла».

Тут можна побачити унікальні і давно зруйновані і давно зруйновані споруди древнього Чернігова.

Олександр Бондар, історик-консультант: «Завдяки макету людина може побачити, який же саме був колегіум, який же саме був Борисоглібський монастир, корпус, який не зберігся, великий паркан, дзвіниця, як виглядав сам Борисоглібський собор, тому що він виглядав повністю по-іншому, це ж був бароковий стиль».

Над створенням цього макету працювали історики та педагоги чернігівського технологічного університету. Наразі роздрукували на 3D-принтері фігури. Після огляду міським головою та представниками архітектурного та будівельного сектору міста вирішили збільшити масштаб на 15%, аби чернігівцям було зручно розглядати старе місто. Планують встановити об’єкт на місці старої клумби.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова:
«Макет буде в колі, або зі старого клінкеру з площі, або з не шліфованого граніту, а навколо буде вже новий сучасний клінкер».

Після зміни масштабу макет виливатимуть із бронзи в Чернігові.

Наразі продовжується реконструкція нижньої частини Валу.

Ярослав Куц, начальник управління ЖКГ:
«Від кута Миру та Преображенській до входу з Серьожнікова і дорогою вверх, умовно кажучи, до Дворянського зібрання буде зроблена реконструкція в цьому році. Завершення планується до 1 вересня».

Вже прокладені електромережі для ліхтарів, робиться бетонна подушка для пішохідних доріжок.

Ярослав Куц, начальник управління ЖКГ: «Буде грунтове освітлення на доріжках, тобто вночі будуть підсвічені саме доріжки. Будуть встановлені лави. Тобто територія Валу буде приведена в сучасний вигляд. Але ми залишаємось в розмірах того старовинного Валу, який був, яким ми всі пишаємось».

А от фонтан цього року не робитимуть, через те, що під час археологічних робіт розкопали великий котлован, тож земля має сісти, аби далі проводити роботи із спорудження водограю

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Вал, древній Чернігів, Вал, фортеця, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект