Мобильная версия сайта Главная страница » Блоги » Блог balbes » Влада в Чернігові почала економити, закриваючи лікарні

Влада в Чернігові почала економити, закриваючи лікарні

12 Февраля 2009 19:43   Просмотров: 4683
Метки: протест, Чернигов, чернигов, больница
Влада в Чернігові почала економити, закриваючи лікарніСорок тисяч чернігівців можуть залишитися без медобслуговування. Замість поліклініки та лікарні для жителів Шерстянки коли-небудь відкриють хоспіс. Повідомляє ініціативна група жителів Шерстянки.

Сьогодні, 12 лютого в Чернігові у мікрорайоні Шерстянка відбулася акція проти закриття єдиної в районі міської поліклініки №4.

Сьогодні о 10 годині ранку жителі району і медпрацівники відмовилися вислуховувати пояснення заступника міського голови Оксани Тунік-Фріз та начальника управління охорони здоров'я, які приїхали оголосити трудовому колективу вирішення мерії закрити поліклініку і лікарню у зв'язку з браком коштів у міському бюджеті. Чиновників, які заявили, що лікарня і поліклініка виконують план по хворим тільки на 75%, жителі найбільшого робочого району Чернігова (район виник як робоче селище при Чернігівському камвольно-суконному комбінаті) супроводжували криками «Ганьба».

За підрахунками співробітників медустанови, річний бюджет єдиної в районі поліклініки і лікарні складає до 5 млн. грн. Приблизно стільки мерія Чернігова, за їх інформацією, витратила на відкритий у вересні фонтан з підсвічуванням і лампочками китайського виробництва.

Як повідомила заввідділенням Лариса Кадіна, питання про закриття медичної установи, виноситься міським головою на наступну сесію міської ради: «Бажання закрити на нашу поліклініку міська влада виношує 5 років. Раніше нам вдавалося протистояти цим спробам. У мерії посилаються на відсутність коштів в міському бюджеті, але реальна причина в інтересі комерційних структур до будівлі поліклініки». Іншої поліклініки в мікрорайоні немає (всього в місті 4 подібних поліклініки).

В ході бесіди між медперсоналом і чиновниками з'ясувалося, що гроші знайти можна, але медицина вимушена виходити з тієї суми, яку заклали до розробленого виконкомом бюджету міста. Начальник управління охорони здоров'я міста Юрій Бойко озвучив плани міста на рік: з метою економії управління «оптимізує кількість койко-місць і скоротить витрати на медперсонал і комунальні послуги, які складають до 75% в структурі витрат на медицину». Лариса Кадіна відзначила, що обіцянки влади перенаправляти хворих з Шерстянки в інші лікарні неспроможні, оскільки інші медустанови міста теж завантажені.

Представник ініціативної групи жителів Шерстянки Ганна Духно зазначила, що, враховуючи склад жителів мікрорайону – багато літніх людей, що все життя пропрацювали на заводах,, чорнобильці, закриття поліклініки фактично відбере у цих людей право на доступне медобслуговування». Всього в акції біля поліклініки взяло участь близько 200 жителів району.

На звинувачення учасників акції в тому, що поліклініку і лікарню закривають, щоб звільнити будівлю для здачі в оренду комерційним структурам, начальник управління охорони здоров'я відзначив, що особисто він розглядає можливість створення в приміщенні, яке звільниться, хоспісу. На питання медперсоналу, де ж він знайде гроші на ремонт і устаткування, якщо в бюджеті їх немає, чиновник не відповів. Спроби скоротити кількість медустанов в місті робилися і раніше, а нинішнє рішення в мерії пов'язують з кризою, яка саме почалася.

Представник однієї з міських громадських організацій Віктор Устенко підтвердив, що з наповненням бюджету в Чернігові склалася критична ситуація: «Реальний дефіцит бюджету складає порядка 20 млн. гривень. Частина депутатів пропонували відмовитися від витрат на утримання комунальних ЗМІ і проведення масових розважальних заходів. Цих грошей вистачило б на забезпечення поліклініки. Але міський голова наполіг на збереженні таких статей».

Учасники акції зажадали приїзду на Шерстянку мера міста Олександра Соколова, який, на їхню думку, давно тут не був і не займається вирішенням проблем міста.

//www.kreschatic.kiev.ua/ua/3460/news/1234442727.html
Добавить в: