GOROD.cn.ua

Долю теплоходу «Казбек» вирішать на сесії

 

Долю Казбеку визначать вже наступного тижня. Погоджувальна рада затвердила це. І ще 24 питання на розгляд депутатів на сесії міської ради, яка запланована на 28 квітня. І якщо обранці підтримають, то головний теплохід Чернігова продадуть.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Декілька років я утримувався від того, щоб взагалі щось робити з цим теплоходом, тому що це пам’ять, це символ».

Але цей 40-річний символ Чернігова з кожним роком вимагає все більшого фінансування на своє утримання і понад 1 мільйона гривень на капітальне обслуговування. В той же час води в Десні все менше, що значно ускладнює пересування цього транспорту.

Протягом кількох останніх років місто зважувало, як вчинити з теплоходом. Був варіант облаштувати у ньому кафе на воді. Та це не рентабельно.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Якщо ми підемо по цьому шляху, то скоріше за все, що за рік-два-три цей корабель остаточно з’їсть іржа, там поселяться безпритульні. Скажімо, його чекає важка доля. Я би не хотів йти на цей шлях».

Аби дати Казбеку друге життя і можливість ще попрацювати на воді, місто власне і готове продати його.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Принаймні буде зберігатися ім’я – Казбек. Хоча би ми будемо знати, що наша легенда жива і вона використовується по призначенню».


Ще одне питання на розгляд депутатів, призначення Віктора Геращенка, який наразі є головою правління «Облтеплкомуненерго» заступником міського голови.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Він непогано орієнтується в колі питань пов’язаних з питаннями заступника з питань житлово-комунального господарства».

Озвучить під час сесії Чернігівський міський голова і офіційну позицію місцевого самоврядування Чернігова стосовно нарощування військових сил та важкого озброєння Російською Федерацією на кордоні з Україною.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Місцеве самоврядування, я вбачаю, що за таких обставин, повинно бути надійною підтримкою Збройних сил і надійним високоорганізованим учасником всіх організаційних заходів по підготовці і по здійсненню територіальної оборони».

Серед 25 пунктів порядку денного і звернення до Вищої ради правосуддя та Державного бюро розслідувань стосовно дій судді Чернігівського адміністративного суду. Мова про ситуацію в Прилуках, де кандидатуру обраного депутатською більшістю секретаря міської ради ветував міський голова. Перший вимушений був позиватися до суду, але шальки терезів схилилися не на його користь.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Це досить серйозний замах на виборче законодавство і на право більшості формувати керівні органи. Це досить серйозний замах. І це дійсно таке прецедентне рішення, яких ще не було в історії України. Що собі думав суддя, який не зреагував на подібний правовий прецедент, я навіть гадки не маю».

Дії міського голови Прилук мали б, на думку Владислава Атрошенка, отримати у суді правову оцінку. Натомість ми маємо сьогодні прецедент у судовій практиці, який в свою чергу також може претендувати на правову оцінку.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: погоджувальна рада, «Дитинець»