GOROD.cn.ua

Чернігівські підприємці передали пробірки та зонди для проведення ПЛР-тестів 2-й міській лікарні

Півтори тисячі наборів пробірок та зондів для проведення ПЛР-тестів на коронавірус передали 2-й міській лікарні у Чернігові. Гроші на закупівлю медичних виробів збирала громадська організація «Безпека медиків та мешканців регіону на час епідемії». Її заснували місяць тому підприємці міста Чернігова та області.Очільниця цієї організації, Галина Синявська, каже, півтори тисячі пробірок замало, щоб покрити потребу області. Набори додатково потребує і обласний лабораторний центр, однак підприємство, що виготовляє медичні вироби, зараз не може виготовити необхідну кількість.

«Лабораторний центр зараз звернувся додатково потребують 500 пробірок і зондів для забору матеріалів. Але, за останньою інформацією, ми говорили з підприємством, яке відпускало, поки що немає такої можливості, такої партії, якої ми потребуємо».

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш каже, в Чернігівській області була нагальна потреба в пробірках через те, що проводилася велика кількість ПЛР-тестів для виявлення коронавірусу. За його словами, зараз за добу обласний лабораторний центр робить від 130 до 150 тестів.

«Коли ми виявляємо пацієнта, ми виявляємо і коло контактних осіб, і, якщо ми виявили одного пацієнта, який активно проводив свій час, то, відповідно, і величезна кількість народу залучається до обстеження. Окрім того, ми виявляємо деяких пацієнтів безпосередньо в лікувальній установі, і у нас уже велика кількість медичних працівників являються контактними. І ми їх повинні обстежити в найкоротші терміни», - розповідає Петро Гармаш.

«Також ці пробірки будуть використовувати для обстеження пацієнтів, які поступають з пневмоніями. Зараз буде відкрита планова госпіталізація на планові оперативні втручання і медична мережа наших лікувальних установ буде мати достатню кількість пробірок».

Петро Гармаш каже, найближчим часом на Чернігівщину надійде ще десять тисяч наборів для проведення ПЛР-досліджень. Вони будуть розподілені по всім регіонам.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пробірки, ПЛР-тести, міська лікарня №2, UA: Чернігів