Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Слово про чернігівського Діогена


Слово про чернігівського Діогена

Слово про чернігівського Діогена
22 жовтня виповнилось би 75 років чернігівському поету, видатній особистості Святославу Хрикіну. Його називали інтелігентом із Великої літери, людиною енциклопедичних знань. На жаль, він не дожив до своєї знаменної дати. Шанувальники його творчості, друзі, колеги зібралися на засіданні літературної студії «Гарт» у музеї М. Коцюбинського, щоб згадати цю талановиту людину і презентувати його книжки, що вийшли з нагоди 75-річчя поета.

За життя було надруковано лише одну його збірку віршів «Жертвенный камень» та декілька підготовлено до друку. Утім, йому завжди не вистачало часу для своїх віршів, бо він допомагав іншим. Любив поезію та поетів, і саме завдяки його наполегливості та енергійності побачили світ антологія «Русская поэзия. Украина. ХХ век», Київ, 2007, антологія «Русские поэты Чернигова», що вийшла в електронному варіанті, а його самвидав «ЕСХА» допоміг багатьом чернігівським поетам знайти своїх читачів. Багато часу Святослав Хрикін приділяв розкриттю талантів, його наукове дослідження творчості забутого поета срібного віку Ігоря Юркова дозволило нам відчути справжню природну майстерність поетичного слова цього автора, відкрило світу його ім’я. Святослав Євдокимович був не лише самобутнім поетом, а ще й мистецтвознавцем, художником, дослідником і просто цікавою людиною.
Про його невгамовний характер, витончений смак, окрилену душу розповідали його однокласники, друзі, колеги по поетичному цеху. Голова Чернігівського обласного осередку Всеукраїнського творчого об’єднання «Конгрес літераторів України» Олена Мамчич розповіла про дивовижну працездатність поета, його постійну роботу зі словниками та підсвідоме відчуття поезії.

Заступник голови Чернігівського обласного осередку Всеукраїнського творчого об’єднання «Конгрес літераторів України», архітектор Олена Грицюк повідомила присутнім про започатковану ініціативу видання серії збірок почесного члена цієї організації Святослава Хрикіна. Саме вона підготувала ілюстрований матеріал і відтворила портрет Свято-слава Хрикіна. Нарешті, хоч і запізно, настав час віддати шану талановитій людині та познайомити чернігівців із його творчістю.

Марта Єлісєєва, тижневик «Чернігівські відомості» №44 (1232)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: поет, Святослав Хрикін, «Чернігівські відомості», Марта Єлісєєва

Добавить в:


ЦентрКомплект