Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Агроном Любов Козакова, вийшовши на пенсію почала випікати торти на замовлення

Агроном Любов Козакова, вийшовши на пенсію почала випікати торти на замовлення

 

За освітою Любов Козакова не кондитерка, а агроном, працювала багато років за фахом, приїхавши за направленням у колгосп до Спаського. А вже після декретної відпустки була комірником аж до 2005 року, поки колгосп не реорганізувався. Рік біржі - і до роботи барменом. Абсолютно нової роботи Любов Григорівна не зляка­лась, полюбила її. У барі тоді проводились різні родинні, дитячі свята, молодіжні посиденьки, і барменша готувала курей-гриль, піци, пельмені. 13 років віддано цій улюбленій справі, аж до виходу на заслужений відпочинок.Всі ці роки Любов Козакова удосконалюва­ла свої кулінарні шедев­ри і вже нині вона вміє все: від найпростішого «Наполеона» і до шикар­них дороговартісних тор­тів з дивовижними при­красами з мастики та кре­мів. Але точними рецепта­ми майстриня поділитись не може, оскільки все ро­бить на око, та все ж дея­кі підказки для наших чита­чів зробила.

Любов Козакова родом із Борзнянщини. Але все своє робоче життя вона проживає у Спаському. Всі в селі її знають як гар­ного організатора у будь-якій справі, людину будь-якої компанії, вправну кулі­нарку, авторку різноманіт­них солодощів, в якої кож­ний шедевр створюється швидко і має широке різ­номаніття.

Любов до кондитерської справи, розповідає жін­ка, з'явилась багато ро­ків тому, коли їй було 7 ро­ків. Вже тоді вона, запози­чивши досвід своєї бабу­сі, пекла різні млинці, ва­реники. А першого торта «Чебурашка» спекла вже у 18 років. Це коржі із пі­сочного тіста. Рецепт зна­йшла у газеті. З тих пір Любов Козакова пече по­стійно, буває по декілька тортів на тиждень, це не рахуючи маленьких тісте­чок, морозива, рулетів і т.д. На замовлення жінка пече не так часто, переважно її клієнти це подруги, одно­сельчани, рідше соснича- ни. Зате часто пригощає своїх подруг, приводи є, хоча б день народження племінника, який прожи­ває у Німеччині. Бо якщо нічого не випікає декілька днів, відчуває дискомфорт, хоча зараз з цим проблем нема - у Любові Григорівни проживає 3 внуків 15, 13 і 10-ти років, є 4-ий, найменший, який ще з мамою. Для них бабуся готує всячину, а потім поспішає - всі спащани зайняті пле­тінням сіток. Вже сплели не один десяток, найбіль­ша 10-12 м.

А найулюбленіший, най­простіший і найсмачні­ший - торт «Наполеон» на пиві. Всього два інгредієн­ти: пиво (холодне) і борош­но. До цих коржів майстри­ня робить заварний крем.

У більшості тортів бі­сквітна основа. Бісквіт жін­ка робить із 5 яєць, каже збивати можна разом і ок­ремо білки з жовтками - результат у обох випад­ках гарний. Для бісквіту з 5 яєць потрібно по 5 ло­жок цукру і борошна, трі­шечки солі. Крем в основ­ному масло і згущене біле молоко.

Для прикрас тортів Любов Григорівна робить білково-заварний крем, борошна і крохмалю бере порівну, масло кладе іноді в охолоджену масу, а іноді в гарячу. Робить прикраси і з мастики, шоколаду, жи­вих квітів, декор з прозорої цукрової карамелі та інше.

У сім'ї найбільше лю­блять «Київський» торт. Рецепти тортів і будь-яких нових видів тістечок кондитерка бере із інтернету, але тільки основу, коли го­тує, багато вносить із сво­го досвіду. Із новинок - зе­фірні букети та меренгові рулети. Зефірні букети - це громіздкий процес, осо­бливо для початківців. Для їх приготування потріб­но яблучне пюре, цукор, агар-агар, яєчний білок і обов'язково щоб під рукою був градусник. Господиня каже, що цей виріб потріб­но робити швидко і при кімнатній температурі 30 градусів.

А меренгові рулети може приготувати будь-хто. Потрібно збити білки із крохмалем, а начинка кре­мово-ягідна. (Рецепт ме­ренгового рулету з інтер­нету дивіться нижче).

Морозиво - це літ­нє задоволення. Любов Григорівна готує його із 33% магазинних вершків. Із домашніх не пробува­ла, може, й вийде. На пів­літру вершків приблизно 150 грамів цукрової пудри та щіпка лимонної кисло­ти. Збити і в морозилку.
Виробів із дріжджового тіста Любов Григорівна ви­пікає зовсім мало, хіба що паски.

Прикраси на торти вона робить тільки своїми ру­ками, нічого готового не купує, хіба що інгредієн­ти. І героїв нових сучас­них мультяшок, і профе­сійні чи улюблені предме­ти замовників (лялька, пі­аніно, рибалка, формули). А які вона робить чудес­ні букети з троянд, рома­шок, шишок! Прикраси жін­ка може зробити за день- два до складання торта. Над зовнішнім оформлен­ням торта Любов Козакова може попрацювати годи- ну-півтори і все буде до­сконало. Жінка не любить довго товктися на одному місці, хоча елементів деко­ру робить багато.


Всі свої кулінарні витво­ри майстриня готує на сво­їй домашній кухні, у газовій духовці.
Не можна забути торта війни, якого жінка спекла 23 лютого, бо мали приїха­ти гості. Але гості не при­їхали, вона винесла його на балкон, а вже коли при­їхали її хлопці, тоді його і з'їли, він не зіпсувався.

Коли у Спаському сто­яли військові, Любов Григорівна разом зі шкільними кухарками готувала їм страви. Пощастило тим солдатам, бо це були не просто гарячі страви з кот­летами і м'ясом. Це обіди з 4-х блюд і обов'язково ви­пічка, красиво оформле­на і смачнюча, в яку жінка уклала всю свою душу, бо знала, що готує для «сво­їх» синочків.

Випікання тортів - це найулюбленіша спра­ва жінки. Любов Козакова без неї просто не уявляє свого життя. Вона не може пропустити якусь новинку з інтернету, щоб не спробу­вати. «Рідко буває так, що печу без настрою, а тому, що дуже треба. В основно­му випічка - це мій настрій, моє захоплення і моя від­душина», - каже жінка.

Крім кондитерської спра­ви жінка любить догляда­ти за квітами. Подруги по­мітили, щоб не посади­ла Любов Григорівна - все буяє. Квіти в неї не тіль-

ки на подвір'ї, а й там, де вона працює. Вона любить їх, а вони - її.
У нинішній воєнний пе­ріод не просто знаходи­ти сили на будь-яку робо­ту і навіть розповідати про свою улюблену справу. Вистачає їх хіба що на все, що наближає нашу пере­могу. Це, як ніхто знає і від­чуває Любов Григорівна, бо і син, і зять військові.

Переглядає відео, де ко­лись разом танцювали на сімейних святах, де всі ща­сливі і веселі. Непрохана щемлива сльоза ось-ось вирине з очей, до горла підкочується болючий, го­стрий ком, але сильна, во­льова жінка не дає захо­пити її волю. Швидко себе опановує і переключаєть­ся на інше. «Ще скушту­ємо торта», - каже вона і йде разом зі своїми коле­гами по плетінню сіток міряти та складати черговий виріб для солдат.

МЕРЕНГОВИЙ РУЛЕТ

Рецепт меренгового рулету став дуже популярним. Цей десерт виглядає вишукано, але при цьому легко го­тується вдома з доступних продуктів. Таким десертом можна здивувати ваших рідних і гостей або подати його на святковий стіл. Інгредієнти для меренги: яєчний бі­лок - 4 шт.; цукор - 200 г; щіпка солі.
Для крему: вершки 35% - 150 мл.; цукор - 50 г; сирний сир (Хохланд, Філадельфія і т д.) - 200 г.; вишня без кі­сточок - 1 склянка.
Приготувати крем. За допомогою блендера збити вершки з цукром. Додати сир і добре перемішати лож­кою.
Для меренги збити білки з дрібкою солі до появи піни. Додати цукор і збивати ще 5-7 хвилин до стійкої піни.
Деко вистелити папером для випічки. Викласти збиті білки (корж повинен бути близько 25х30 см, висотою 1 см). Поставити в розігріту до 180 градусів духовку і випі­кати 20 хвилин.

Дістати корж разом з папером, накрити папером звер­ху і акуратно перевернути корж. Акуратно зняти папір і залишити остигати. Корж повинен бути еластичним і лег­ко згортатися. На корж, що вистиг, викласти крем (трохи крему залишити для змазування зверху) і вишні без кі­сточок. Згорнути корж в рулет. Зверху змастити кремом, що залишився. Прикрасити ягодами, листям м'яти або тертим шоколадом.

Джерело: “Вісті Сосничини”, Олена Кузьменко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: торти, кондитер

Добавить в: