Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » 17-річний Олексій Середа — улюблений спортсмен селища

17-річний Олексій Середа — улюблений спортсмен селища

 

Серед уболівальників 17-річного українського чемпіона зі стрибків у воду Олексія Середи багато мешканців Сосниці, бо в се­лищі його вважають земляком, хоч Олексій і народив­ся у Миколаєві. Досягнення ж юного спортсмена просто вражаючі.У 2019 році Олексій із результатом 488,85 бала у стрибках з 10-метрової ви­шки став наймолодшим (йо­му було всього 13 років і 7 місяців; чемпіоном Євро­пи в історії цього виду спор­ту. Того ж року на Чемпіонаті світу він був четвертим в ін­дивідуальних змаганнях на вишці. Завдяки цьому здо­був ліцензію на Олімпійські ігри в Токіо. У їх фіналі — у серпні 2021 року посів 6-те міс­це. А минулорічного серпня на Чем­піонаті Європи, 16-річним, у стриб­ках з 10-метрової вишки з результа­том 493,55 бала виборов золото і став першим українцем, який двічі здобув титул чемпіона Європи з цієї дисципліни. Він також наймолодший заслужений майстер спорту України зі стрибків у воду.

Із Сосниці родом батьки чемпіо­на. Тут Льоша почав відвідувати дит­садок, тут, у бабусі Марії Федорівни, він і його сестра Маша (вони — близ­нюки) часто проводили літо.

— Може, й плавати навчилися в Десні чи Убеді? — запитую тітку чемпіона Аллу Ступу.

- Якщо точніше, у цих річках тре­нувалися, бо обоє з чотирьох років відвідували в Миколаєві плавальний басейн «Водолій», куди батьки їх во­дили для зміцнення здоров'я. Там фахівці розгледіли в дітях перспек­тиву і порадили батькам записати іх у групи для тренувань, що й було зро­блено. Олексій і Марія займалися у «Водолії»до 2016 року.

Саме тоді спортивний комплекс плавальних басейнів, що мав ста­тус бази олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської (для спортс­менів із порушенням мовленнєво-слухового апарату) підготовки з пла­вання та стрибків у воду, активізу­вав діяльність у напрямку відпочин­ку: з'явилися пляжі з відкритими ба­сейнами і шезлонгами, кафе, сауни тощо.

Частина басейнів закрилася, ба­гато тренерів змушені були шукати роботу. Тетяну Погрібну, у якої за­ймалися брат із сестрою, запросили в Київ. Слідом за нею разом із дітьми (адже їм не було й 9 років) поїхала і мама Олена Миколаївна.


- І воно було того варте, - го­ворить моя співрозмовниця. — Хто знає, чи зміг би Льоша розкрити свої таланти без цього переїзду. Там він тренується в сучасному спорткомп­лексі «Ліко» на Теремках. Живе поряд - у готелі для іногородніх спортсме­нів. Вони - на повному забезпеченні Федерації зі стрибків у воду. Альоша цього року уже закінчує школу.- Його мрії, звичайно ж, невід­дільні від спорту?

- Так. Льоша мріє стати олімпій­ським чемпіоном і пропагувати свій вид спорту.

Нещодавно Олексій Середа по­радував своїх уболівальників новим успіхом — на Кубку світу зі стрибків у воду в Китаї виборов срібну медаль, набравши 518,3 бала в індивідуаль­них стрибках із вишки.

Вітання переможцю Сосницька селищна рада розмістила на своєму офіційному сайті.

До речі, Маша теж досягла неа­бияких успіхів — стала чемпіонкою України, кандидатом у майстри спор­ту, але кілька років тому облишила спортивну кар'єру.

Джерело: газета “Гарт” від 27.04.2023, Марія ІСАЧЕНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Середа, плавання

Добавить в: