35-річний Андрій Овсієнко протримався на Донеччині лише місяць і загинув
У рідних Андрія Овсієнка з Коропа до останнього жевріла надія, що їхній захисник поранений, але живий. Але дива не трапилося... 5 січня Андрія не стало. Життя 35-річного воїна обірвалося на Донеччині, біля села Кліщіївка.
Востаннє матір чула голос свого сина 4 січня.
- Подзвонив і каже, що вони о четвертій вечора виїжджатимуть на позицію, тож його дві доби не буде на зв'язку: він не дзвонитиме, і йому не треба телефонувати, - згадує мама.
Та 7 січня став тим днем, коли батьки отримали найстрашнішу звістку з військкомату... Але до останнього надіялися, що син поранений, та живий. Проте дива не сталося.
Ніколи не скаржився
Військові по-різному розповідають про свою службу. Та Андрій ніколи не жалівся батькам. Навіть навпаки.
- Син говорив, що вони забезпечені продуктами, що в них усього вистачає. Жодного поганого слова у сторону військових теж від нього не чула. Про офіцерів казав, що золоті вони у них. Хлопців, із якими служив, братами називав, казав, що вони - надійні, - ось так відгукувався Андрій про своє військове життя.
Не скаржився Андрій. Не мав такої звички. Єдиний раз, коли емоції взяли верх, був тоді, коли він дізнався, що поїде під Бахмут. Тоді ж у розмові з мамою Андрій попросив похоронити його поряд із бабусею, якщо його уб'ють.
Війна вдягла у траурне
Люта смерть косою агресора знищує квітучий цвіт нашої нації. Щодня серце розривається від болю. Кожен день гинуть чоловіки і жінки, кожен день громади в жалобі на колінах зустрічають із пекельних доріг своїх Героїв.
Не безпідставно говорять: якщо і є пекло на землі, то воно нині - на Бахмутському напрямку, де зараз тривають кровопролитні бої. А Соледар, Бахмут, Кліщіївка стали уособленням незламності, героїзму, болю та смерті. Болю фізичного, болю душевного. Саме з Кліщіївки у родину Овсієнків із Коропа - Тамари Дмитрівни та Сергія Олександровича - прилетіла чорна звістка: загинув їхній захисник, їхній Андрій.
- Воювати син пішов ще у квітні. Отримав повістку і вже за два дні поїхав, - розповідає згорьована матір. - Де він служив, де знаходився - не розкажу, бо точно не знаю. Андрій мало що розповідав про свою службу.
Спочатку, пару тижнів, було навчання у Києві. А потім - на бойові завдання. Розповіла мама, що їхня база була десь біля Чорнобиля.

У військовий час
- Коли почула від нього це, сказала: Андрію, що ти таке говориш? А він мені відповів: «Мамо, а ти знаєш, яке там пекло зараз?». Та наступного дня подзвонив і заспокоїв мене, мовляв, то була хвилинка слабкості, тож щоб не зважала на його слова. «Ти, мамо, тільки не переживай», - сказав Андрій мені.
Із тих небагатослівних розповідей про війну, про свою службу Тамара Дмитрівна дізналася від сина про ворожість до українських солдатів не лише з боку російських вояк.
- Казав Андрій, що місцевий люд налаштований проти наших військових. Через це їм доводилося зброю з рук майже не випускати, - розповідає матір загиблого Героя.
Вірний побратим
Мали небагатослівну розмову і з побратимом Андрія Овсієнка, теж Андрієм, з яким вони пліч-о-пліч боронили країну.
- Вісім місяців наше місце дислокації було поблизу Києва. А з місяць тому ми опинилися на Донеччині, - скупою інформацією поділився Андрій.
Тож питаннями не набридали Андрію. Розуміємо, зовсім не телефонна це розмова. Та й не до бесід нині військовим.
- 4 січня ми виїхали на позицію, аби заступити на чергування. Цього дня все було спокійно. Але з наступного ранку ситуація змінилася: почався обстріл... Це було пекло... Ранило й мене, - з обережністю про той день розповідає захисник. - Було багато і поранених, у тому числі тяжко поранених, і вбитих. Вкрай складно було їх забрати звідти. Тож Андрія не стало саме 5 січня, а не шостого.
Війна... Вона завжди асоціюється зі смертю. А для рідних ця втрата - на все життя. В Андрія Овсієнка лишилися зго- рьовані батьки, дружина, сестра. Без тата зростатиме 5-річний синочок Данилко, якого Андрій безтямно любив. А для малого тато був всесвітом. Тому дитяча душа хоче вірити, що татко ось-ось ступить на поріг.
Джерело: газета “Нові Горизонти” від 26.01.2023, Ірина БОРОВСЬКА
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.