Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Як найближче до росії село пережило вторгнення

Як найближче до росії село пережило вторгнення

 

Літо милує око яскравими барвами. Нарешті воно настало зі справжньою спекою після затяжної холодної весни. Минулої суботи навідався до села М., яке у перші дні вторгнення сповна відчуло на собі всю «міць» суміжної держави. Мешканці села першими на власні очі побачили колону техніки, яка вторглася на територію України, нехтуючи усіма нормами міжнародного права і порушуючи пряму норму «Будапештського меморандуму» про непорушність і захист цілісності кордонів нашої держави в обмін на без'ядерний статус.Одним із багатьох безпосередніх свідків вторгнення став Іван Іванович Д. Він розповів: «Зранку мені довелося проїздити на мопеді центром села, де вже стояв броньовик прикордонної служби та метушилися прикордонники. Один із військових попередив, що тут зараз небезпечно і краще швиденько звідси вшиватися. На що я їм відповів, щоб берегли себе, і, вже наближаючись до свого дому, почув гучний вибух - то загарбники підбили з танка наш броньовик. Про себе попросив Господа, щоб беріг хлопців, і швиденько заскочив до хати. Далі був нескінченний гул колони важкої техніки, яка рухалась центральною вулицею села у бік центра громади. Я налічив біля сімдесяти одиниць танків, далі пішли броньовані машини, БМП, БТРи та інша військова техніка, яким, як здавалося, не було ліку. У наступні дні ще був рух різноманітної техніки, але це вже не справляло такого враження».


Я поцікавився у однієї з мешканок, коли була «відносна тиша» протягом останніх трьох місяців, почув таку відповідь: «Після проходження колон військової техніки запанувала відносна тиша в селі, але наступний місяць ми прожили у постійному страху, бо мало не щодня до нас навідувалися «гості». Під час своїх візитів вони виламали двері в адмінбудівлі (приміщення колишньої сільської ради), де розташовувалися контора сільгосппідприємства, бібліотека, відділення пошти та приміщення старостату. Всередині вони понівечили всі двері, а ті, що не вдалося зламати, видрали з коробкою. Окупанти вдерлися в абсолютно всі приміщення та загарбали абсолютно все, що мало хоч якусь цінність, навіть не погребували упаковками туалетного паперу. Не обійшли увагою і будівлю школи: там також зламали все, що тільки можна було, і, як розповідали місцеві, навіть стріляли з автоматів по вікнах. Два рази намагалися привозити гуманітарну допомогу, але майже ніхто її не хотів брати добровільно, а останнього разу, так нікому і «не набившись», вони залишили її рештки на ґанку місцевого магазинчика і поїхали геть. Повертаючись до запитання про «відносну тишу», хочу сказати, що нам спокійніше, коли наші хлопці нас оберігають, а не коли щось не вибухає і не лунають постріли».
Мабуть здогадавшись, що за допомогою мобільних телефонів місцеві мешканці повідомляють про їх приїзд, росіяни вивели з ладу вежу мобільного зв'язку. Можливо, їх ще привабили дороговартісні запчастини, які вони звідти по-варварські видрали.

Наші люди доволі сильно прив'язані до своїх домівок і рідної землі. Після початку війни цей населений пункт покинули лише близько десяти осіб. Всі ж інші залишилися і продовжують виконувати свої робочі обов'язки та обробляти городи. Звісно, всім страшно, коли неподалік лунають вибухи, і чимало мешканців при перших ознаках початку обстрілів швиденько спускаються до погребів, але є й такі, що вже майже на них не реагують. Бережи, Боже, це село та його мешканців!

На жаль, подібна ситуація з обстрілами зберігається в багатьох прикордонних селах нашої громади, але ми все одно намагаємося по максимуму повернутися до більш- менш звичайного життя. Переживши березневі проблеми з забезпеченням продуктами харчування, потроху починаємо забувати, що не завжди у магазині можемо придбати просто зараз необхідні продукти. Такий характер у нашого народу: навіть за неспокійних часів швиденько намагаємося налагодити свій побут і якнайшвидше відкинути «непроханих гостей».

Джерело: Газета "Життя Семенівщини" від 16.06.2022, Сергій ВИСОЦЬКИЙ. Фото автора та з фейсбуку.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: село, війна, кордон

Добавить в: