Як найближче до росії село пережило вторгнення
Літо милує око яскравими барвами. Нарешті воно настало зі справжньою спекою після затяжної холодної весни. Минулої суботи навідався до села М., яке у перші дні вторгнення сповна відчуло на собі всю «міць» суміжної держави. Мешканці села першими на власні очі побачили колону техніки, яка вторглася на територію України, нехтуючи усіма нормами міжнародного права і порушуючи пряму норму «Будапештського меморандуму» про непорушність і захист цілісності кордонів нашої держави в обмін на без'ядерний статус.
Одним із багатьох безпосередніх свідків вторгнення став Іван Іванович Д. Він розповів: «Зранку мені довелося проїздити на мопеді центром села, де вже стояв броньовик прикордонної служби та метушилися прикордонники. Один із військових попередив, що тут зараз небезпечно і краще швиденько звідси вшиватися. На що я їм відповів, щоб берегли себе, і, вже наближаючись до свого дому, почув гучний вибух - то загарбники підбили з танка наш броньовик. Про себе попросив Господа, щоб беріг хлопців, і швиденько заскочив до хати. Далі був нескінченний гул колони важкої техніки, яка рухалась центральною вулицею села у бік центра громади. Я налічив біля сімдесяти одиниць танків, далі пішли броньовані машини, БМП, БТРи та інша військова техніка, яким, як здавалося, не було ліку. У наступні дні ще був рух різноманітної техніки, але це вже не справляло такого враження».
Мабуть здогадавшись, що за допомогою мобільних телефонів місцеві мешканці повідомляють про їх приїзд, росіяни вивели з ладу вежу мобільного зв'язку. Можливо, їх ще привабили дороговартісні запчастини, які вони звідти по-варварські видрали.
Наші люди доволі сильно прив'язані до своїх домівок і рідної землі. Після початку війни цей населений пункт покинули лише близько десяти осіб. Всі ж інші залишилися і продовжують виконувати свої робочі обов'язки та обробляти городи. Звісно, всім страшно, коли неподалік лунають вибухи, і чимало мешканців при перших ознаках початку обстрілів швиденько спускаються до погребів, але є й такі, що вже майже на них не реагують. Бережи, Боже, це село та його мешканців!
На жаль, подібна ситуація з обстрілами зберігається в багатьох прикордонних селах нашої громади, але ми все одно намагаємося по максимуму повернутися до більш- менш звичайного життя. Переживши березневі проблеми з забезпеченням продуктами харчування, потроху починаємо забувати, що не завжди у магазині можемо придбати просто зараз необхідні продукти. Такий характер у нашого народу: навіть за неспокійних часів швиденько намагаємося налагодити свій побут і якнайшвидше відкинути «непроханих гостей».
Джерело: Газета "Життя Семенівщини" від 16.06.2022, Сергій ВИСОЦЬКИЙ. Фото автора та з фейсбуку.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.