Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Борис Фролов: «Складається щастя з простих речей…»
Рекламодателям

Радио
Радио

Борис Фролов: «Складається щастя з простих речей…»

 

Найбільшим природним багатством нашого регіону є ліси, які дають людям не тільки деревину, гриби і ягоди, а ще й роботу. В лісовій галузі працює чимало людей, які за багато років «поріднилися» з лісом, оберігаючи його від хвороб, пожеж і шкідників, забезпечуючи його відновлення після рубок і догляд за саджанцями. Сьогодні ДП «Семенівський лісгосп» є найбільшим платником податків до місцевого бюджету і роботодавцем. Не тільки деревина, а й продукція цеху переробки лісгоспу користується попитом у замовників і відправляється в усі регіони країни і на експорт.


на відпочинку в селі

Про все це розповідає мені майстер лісу Блешнянського лісництва держлісгоспу Борис Васильович Фролов, який віддав улюбленій справі багато років свого життя.

- Я народився і виріс у Блешні, де, куди не кинь оком, всюди ліси, - розповідає він мені. - Мої дід і батько все своє життя працювали у Блешнянському лісництві. Моя трудова біографія також розпочиналася з лісництва, а потім захотілося, як кажуть, спробувати іншого хліба. Виїхав до Чернігова, але дуже довго там не протримався, адже місто - то не моє... Сільська я людина. Потім повернувся і працював на брикетному заводі. А з 2004 року працюю майстром лісу. І мені дуже подобається ця робота. Мабуть, дають взнаки батьківські гени.

У Блешні, звідки родом Борис Васильович, колись, за його словами, нараховувалося десь 250 жителів. І більшість з них так чи інакше були пов'язані з лісом.

- У нашому селі, - розповідає Борис Фролов, -раніше була школа. І там навчалося чимало дітей. Працювало відділення пошти, клуб і магазин. Молодь стала виїжджати з села - і не стало спочатку школи, потім закрилися і всі інші об'єкти. А потім і жителів з кожним роком ставало все менше і менше: хтось помирав, хтось переїжджав. Залишилися в селі тільки кілька людей, які доживали тут свого віку. Зараз в моєму селі нема жодної людини.

- Сумно від того? - питаю.

- Сумно. Стоять хати без господарів, вже обкрадені мародерами, навіть без дахів. Оце тримається ще тільки батьківська хата, та й то тільки тому, що я там часто буваю. Я працюю на дільниці, на якій працювали ще мій дід і батько, тож навідуюся до села. Та й син, який служить прикордонником, часто буває в Блешні. Отже, там не тільки хата рідна, а ще й всі місця рідні, - відповідає.


на лісовій ділянці

Майстер лісу - це як лісовий господар. В обов'язки майстра входить відведення ділянок під усі види рубок - від санітарних до рубок головного користування, охорона лісу від пожеж, охорона праці на дільниці, контроль за роботами з посадки і догляду за саджанцями тощо.

- Якщо робота подобається, то все вдається. А зараз ще й на дільницю стало добиратися значно простіше, адже лісгосп придбав для своїх лісівників мотоцикли. Швидко і зручно. З вітерцем доїжджаємо. Взагалі, - розповідає, - у нас колектив дуже хороший. Лісничий Блешнянського лісництва Сергій Іванович Савосько зміг так організувати роботу всіх підрозділів лісництва, що все працює злагоджено. А в лісництві працюють біля двадцяти чоловік, з яких шість - майстри лісу. Ми всі занепокоєні тільки тим, щоб після проведення реформи в лісовій галузі не постраждав наш Семенів-ський лісгосп і його працівники, а також і наша Семе-нівська громада.

В особистому житті у Бориса Васильовича все склалося добре. Разом з дружиною виховували сина і доньку, які радують батьків своєю увагою. Є улюблена робота. Є друзі, з якими приємно спілкуватися. Є дім і є батьківська хата в рідній Блешні, яка чекає свого господаря і влітку, і взимку. Мабуть, з таких простих речей і складається щастя в житті.

Семенівська районна газета «Життя Семенівщини» №48 (10918) від 2 грудня 2021, Катерина Дика

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Фролов, Семенівський, лісгосп

Добавить в:
 
 


Центр Комплект