Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Ольга Барашко створила ансамбль ложкарів
Рекламодателям

Радио

Ольга Барашко створила ансамбль ложкарів

 

Щоб зробити тисячу кроків, необхідно зробити перший...

Григорій Сковорода


Шановні читачі, сьогоднішня моя розповідь проте, що мета завжди виправдовує засоби, що кожна людина має бути готовою вчасно розгледіти свій шанс для досягнення цілей. А далі - титанічна праця та наполегливість. Ось тоді й буде результат.Нашу героїню звати Ольга. Вдаюсь до асоціацій: ім’я Ольга походить від скандинавського Хельга, що означає «свята», «мудра», «рокова», і набуло особливої популярності в часи розквіту Київської Русі.

Екскурсвісторію.У 10-му столітті Ольга була дружиною Київського князя Ігоря Рюриковича, а після його смерті стала княгинею Київської Русі. На той час державною релігією було язичництво (багатобожжя). Ольга першою таємно прийняла християнство. Під и впливом 988 року внук Ігоря, князь Володимир Великий, охрестив Русь.

Тож, сьогодні я познайомлю вас ізтезкою княгині - Ольгою Барашко, педагогом, працівницею комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» Варвинської селищної ради, керівником ансамблю ложкарів «Колорит».

Народилася Оля в селі Калиновиця, в родині колгоспників. Там закінчила дев’ятирічку. Ще в шкільні роки вона вступила до музичної школи (клас баяну), яку успішно закінчила, поєднуючи навчання зі співом на сільській та районній сценах. Під впливом любові до музичного мистецтва вступила до Ніжинського коледжу культури та мистецтв імені Марії Заньковецької, проте невдовзі припинила навчання.

Доброго дня, Ольго Вікторівно, розкажіть читачам чи не шкодуєте, що так вийшло? (На вустах героїні з’являється усмішка)...

- Ні, в той час я зустріла свого майбутнього чоловіка, закохалась і в сімнадцять вийшла заміж. Ми з ним уже п’ятнадцять років живемо у щасливому шлюбі та разом виховуємо двох си-ночків-школярів.

Перебуваючи у декретній відпустці, Ольга вступила до Дігтярівського аграрного ліцею, отримавши спеціальність «Бухгалтерський облік». Далі працювала обліковцем у СТОВ «Дружба-Нова», помічником вихователя в Калиновицькому закладі дошкільної освіти «Барвінок» та технічним працівником у Варвинській селищній раді.

- Пані Ольго, що спонукало Вас повернутись до навчання у Ніжинському коледжі культури та ще й закінчити його із відзнакою за спеціальністю «Менеджмент со-ціокультурної діяльності”?

- На певному життєвому етапі я зрозуміла, що реалізувалась як жінка і вирішила реалізовувати себе в кар’єрі: довчитися, отримати відповідну роботу, заявити про себе на сцені.

- Скажіть, звідки виникла ідея створити ансамбль ложкарів?

- Цією ідеєю я завдячую Тамарі Олександрівні Дейнеці, яка на той час працювала заступницею селищного голови з гуманітарних питань. Саме вона першою повірила в мене. Щоб навчитися грі на ложках, я брала май-стер-класи у викладачів Ніжинської хореографічної школи. Нині своїми знаннями ділюсь із вихованцями.

Уже третій рік Ольга Вікторівна працює в Центрі дитячої та юнацької творчості, веде славнозвісний гурток ложкарів «Колорит» та основи хореографії, які полюбляють відвідувати школярі. Діти зі своєю наставницею підкорили не тільки сцену селищного будинку культури, а й були з феєричним виступом на фестивалі «Art test» у Києві, де зайняли І місце у номінації «Інструментальний жанр». Також добрались і до сцени Закарпаття...

- Пані Олю, поділіться, будь ласка, своїм враженням від поїздки в Закарпаття.

- Мої вихованці брали участь у Всеукраїнському багатожанровому фестивалі-конкурсі «Прикарпатські самоцвіти» в місті Коломия, де зайняли III місце. Про це нещодавно йшлося й на сторінках газети «Слово Варвинщини».

Окрім цього, ми з дітьми побували на екскурсії в Яремчі та Буковелі: катались на підйомнику, милувались вражаючою красою природи, любувались живописними водоспадами, бродили лавандовим полем, відвідали розплідник тварин, завітали до сироварні, де скоштували смачні сири.

- Окрім виступу, що ще запам’яталось?

- Ми відвідали справжній будинок Святого Миколая, поруч із яким розташована пошта, а на її стінах розміщено безліч дитячих малюнків та листів, що надходять покровителю від дітей України. Протягом екскурсії вихованці зробили на згадку безліч гарних фото.

- Шановна педагогине, я знаю, що, окрім роботи, Ви постійно вдосконалюєте свій професійний рівень: переглядаєте тематичні ве-бінари, дистанційно навчаєтесь на курсах підвищення кваліфікації. Тож, які маєте плани на майбутнє?

- ...Не зупинятись на досягнутому, брати участь в онлайн-конкурсах, розучувати з вихованцями нові постановки.

У подальших планах - придбання ще декількох комплектів дерев’яних ложок для гри. А коли скінчиться епідемія коронаві-русу, хочемо підкорити всі сцени району, області та ...України...

А на разі життя вносить свої корективи: навчатись і працювати доводиться дистанційно. Проте й нині ми беремо участь у онлайн-конкурсах: «Великодній кошик», «Хелловін», «Дублер», «Лавка майстрів» та інших, де учасники здобули безліч призових місць та отримали дипломи переможців.

Користуючись нагодою, хотіла б звернутись до меценатів громади з проханням подарувати юним ложкарям велику дерев’яну ложку, яка б слугувала емблемою ансамблю. Впевнена, що ця мрія здійсненна і обов’язково знайдеться благодійник, який придбає нам дієвий талісман, символ успіху, - велику й красиву ложку!... (Усміхається)..,

- Пані Ольго, гортаючи вашу сторінку в Facebook, побачила там «Стіну бажань». Розкажіть про неї.

- Щоб урізноманітнити роботу, в танцювальному залі я організувала так звану «Стіну дитячих бажань», на якій вихованці пишуть свої мрії, що мають здійснитися. Часто ми з вихованцями проводимо перерви між заняттями на свіжому повітрі, граємо, виконуємо творчі завдання. Наприклад, викладаємо картини з каштанів, інших природних матеріалів.

- Наостанок, дякую Вам, Ольго Вікторівно, за розмову та бажаю не збавляти обертів на шляху до своєї мети, бо перші успішні кроки вже зроблено.

Працюйте творчо та наполегливо заради усмішки дітей. А вихованцям Центру творчості та учасникам ансамблю ложкарів «Колорит» бажаю здобути безліч перемог у найрізноманітніших конкурсах та отримати велику кількість відзнак. Знайте: освітяни Варвинщини пишаються, що їх ряди поповнила така креативна особистість як Ольга Барашко.

Марина Саверська, директор Центру ПРПП відділу освіти Варвинської селищної ради

Районна газета «Слово Варвинщини» №47 (11043) від 25 листопада 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ансамбль, ложкарів, Колорит, Барашко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект