• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » 30 сортів хризантем вирощує чоловік на майже 4 сотках


Радио

30 сортів хризантем вирощує чоловік на майже 4 сотках

 

Таке захоплення більше вважає для душі, ніж для прибутку. Та все ж виносить свої яскраві «кульки» на п’ятницький ринок, що в центрі Сосниці. Як би там не було, а собі на хліб заробить. Зрештою, якою щасливою, впевненою в собі почувається людина, коли має улюблену справу.- Мені це як розрада. На ринку я спілкуюсь з цікавими людьми. Зустрічаю своїх одногрупників по технікуму, колег по роботі.

Комусь здасться дивним, що хризантемами займається чоловік, а не жінка. Та Анатолій з діда прадіда займається вирощуванням рослин. Його дід і баба, які ще жили у Чащах, чи не перші у Сосниці почали споруджувати теплиці. Першу плівку дядько Анатолія їм привіз із Краматорська. Це були 70-ті роки. Такої теплиці вистачало років на два, а потім знову купували нову плівку. Спочатку висівали редиску. Попит був чималий, адже в ті роки населення було досить чисельним. Пізніше висівали помідори, огірки. Починали сіяти у хаті, а потім виносили у теплицю. Анатолій досі пам'ятає, як в дитинстві любив допомагати діду та бабі.

Улюблене заняття передавалось з покоління в покоління. Потім батьки Анатолія прийняли естафету, а потім і він, коли у 1994 році перейшов до власного нового помешкання. Гордиться чоловік тим, що йому вдалося виростити навіть картоплю супереліту із насіння. Для себе Карети напинали примітивний парничок і висаджували розсаду.

Але в житті молодих Карет нагрянуло диво -вони виграли достойну суму у «Лото Забава». На день народження чоловіка дружина витратила останні 5 гривень і вперше в житті придбала квиток. Ніхто і гадки не мав, що так пофортунить! Дружина Анатолія Надія родом із Київщини, тому довго не думали куди витратити гроші: купили квартиру у столиці. Прикро лишень, якби гроші виплатили всі відразу, то вийшло б дві квартири. Суму виплачували частинами. Перший внесок виплатили упродовж місяця, а всю суму за півроку. Курс долара тоді був 5,5 грн. Таким чином на виграшні 207 тисяч вийшла квартина у новобудові на 100 метрів квадратних, ремонт, оскільки не було внутрішніх робіт, а також батьки змогли вивчити синів. Старший на той час закінчував 9 клас Сосницької ЗОШ І-ІІ ст., а менший пішов до 1 класу. Батько почекав сина, сам розрахувався, працював він у Сосниці то в банку «Україна», то в «Авалі», і подалися в нове життя.

- Ні на мить ніколи не пошкодував про такий крок - купити квартиру в Києві. Сосниця це гарне селище, але нема ніяких соціальних гарантій. Не дай Боже захворіти, то до Корюківки не встигнеш і доїхати. У Києві все швидко. Щоправда, останнім часом теж є певні труднощі. І комунальні послуги добре коштують. У 2000-му за цю квартиру не платили і тисячі, а тепер і у 5 тисяч ледь вкладаємося. Це при тому, що обоє прописані у Сосниці. Проте залишатись тут на постійне місце проживання не хочеться. Сосниця - це ніби дача. З весни до зими попрацювали і до столиці. І ми з дружиною, і сини, до речі, старший вже одружений і маємо ми внучку, проживаємо всі у одній квартирі. Всім місця вистачає. Живемо дружно. Дружина вже на пенсії, допомагає молодим. Мені ще до пенсії два роки. Працював головбухом у різних банках, - розповів Анатолій Леонідович.

Щоб не нудьгувати і мати якийсь прибуток, чоловік з дружиною вирішили зайнятися хризантемами.

- У нас є родичі у Києві, вони серйозно займаються вирощуванням хризантем, садять до 5 тисяч штук. Років 4 тому ми взяли у них оранжеві та вишневі, щоб душу порадувати. Справді, на городі дуже красиво! Вийдеш, і любуєшся, не можеш відірватися. А років два почав виносити хризантеми на ринок. Не багато, скільки зможу довезти велосипедом. Адже на автомобілі їздить дружина, а вона у вересні вже поспішає до Києва, щоб внучку у школу підвезти. Вона в основному влітку у Сосниці, коли у школі канікули, - розповів Анатолій Карета.

Нині Карети засадили до 4 соток городу хризантемами, десь 30 сортів є, тільки назв чоловік не знає. Є такий кущ, що досяг у діаметрі півтора метра! Починають квітнути хризантеми ще влітку, це ранні сорти, і до самої зими. Тільки цього року через погодні умови зацвіли пізніше, та ще й мороз трохи понівечив окремі сорти.

Господар каже, що догляд за хризантемами не надто кропіткий. Він не намагається штучно підживлювати квіти, хоча тоді вони ще інтенсивніше розцвітають. Головне, взимку їх правильно зберегти. Анатолій Леонідович викопує страховий фонд, тобто по одному сорту і кольору і ставить у хаті, яка взимку зовсім не опалюється. Каже у погребі не так гарно зберігаються. Решту не викопує, зрізає стебла і ними накриває кущ, можна ще накрити сухим листям та трохи підгорнути землею. Всі сорти у господаря корейські, вони краще пристосовані до нашого клімату. Є ще індійські, вони вищі, але більш теплолюбні і можуть вимерзнути.

У планах Карет розширити площу. Нових сортів можна знову ж таки взяти у родичів. Спеціально Карети не виписують через інтернет, вирощують вже перевірені.

Крім пристрасті до квітів, чоловік ще любить тихе полювання.

- Цього року тільки лінивий не назбирав грибів, - з гордістю каже Анатолій Леонідович.

Він велосипедом, не долаючи великих відстаней, назбирав і печериць, і опеньок, і польських, і білі попадалися. Які сушив, а які відвареними клав до морозилки, а тоді дружина консервувала.

Не тільки гриби манять чоловіка. Він залюбки подорожує велосипедом. Особливо часто буває у Чащах, де зарита його пуповина.

Не полишає Анатолій і ще одне ремесло, що передалося з покоління, це пасічництво. Щоправда вже утримує 10 вуликів, виключно для себе.

- Без квітів моє життя було б нудним і нецікавим, адже вони додають яскравих барв. Хоч і наробитися біля них треба, однак і вони відчувають нашу любов і милують ще більшою красою, - у піднесеному захопленні квітами чоловік.

Джерело: районна газета «Вісті Сосниччини» №44 (10121) від 30 жовтня 2021, Олена Кузьменко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: хризантеми, Карета

Добавить в:
 
 


Центр Комплект