• Брухт ДальнобойСервис


Квіткова сотня в одній кімнаті

 

Через два тижні Тетяна Троїцька святкуватиме черговий день народження. І в подарунок обов’язково отримає якусь незвичну квітку, адже її подруги знають про захоплення жінки і намагаються презентувати рослину, якої в «колекції» борзнянки немає. Лише за скромними підрахунками у будинку Троїцьких росте понад 100 видів квітів, простих та екзотичних.А все почалося з того, що Тетяна Іванівна натрапила в Інтернеті на незвичне оголошення.

- Дівчина із Дніпра розпродувала свою колекцію квітів, щоб назбирати грошей на втілення мрії, - каже Тетяна Іванівна. -Вирішила і я внести свою лепту і придбала в неї клівію. Рослина невибаглива, справжній друг квітникаря-початківця. Полив її - і хай собі росте.

Потім з’явився спатифілум. Рослина хоч і більш вибаглива, але, напевне, відчула тепло і турботу квітникарки, тому легко прижилася.

І з тих пір Тетяна Троїцька вже не уявляла себе без квітникарства. Купуючи чергову рослину, переглядала інформацію про неї в книгах та журналах, спілкувалася в соцмережах із досвідченими квітникарями, черпала інформацію в «Ютубі».

Нині у кімнаті гармонійно співіснують сансеві-єрії, драцени, традесканції, зебріни, пасифлори, плектрантуси, бегонії, філодендрони, дипладенія, альтернатера, розмарин, бегонії, антуріуми, колеуси, кактуси, олеандр, фікуси.

- Щоб отримати гарний результат, довелося вивчила самостійно, який грунт підходить тій чи іншій рослині, як приготувати оптимальний субстрат, чим удобрювати, коли поливати, як впливає світло на ріст рослини та інші квіткові «хитрощі», - каже Тетяна Троїцька.

У своєму захопленні жінка віддає перевагу декоративно-листяним рослинам, які практично не цвітуть. Купує їх через Ін-тернет, тому в її домі ростуть рослини, придбані в різних куточках України. Відправляє й сама квіти в різні куточки України. Ось приміром учора кілька рослин «поїхали» в Одеську та Луганську області.

- Звісно, є квітникарі, кращі ніж я, і в нашому місті, але вони себе мало рекламують, не діляться своїми досягненнями через Інтернет, тому про деякі квіти дізнаєшся випадково. Скажімо, дуже захотілося мати в себе педілантус. І зовсім випадково побачила його в нашій лікарні. Медсестра, яка його вирощувала, залюбки поділилася квіткою, - каже героїня нашої розповіді.


Майже 15 років росте у Тетяни Троїцької екзотична рослина - ехеверія. Свою назву квітка отримала на честь мексиканського художника Атанасіо Ехеверія, який намалював її для ботанічного довідника - її ще називають кам’яна троянда. Гляньте, вона справді схожа на троянду, тільки без шипів і з гладкими, ідеальними, немов витесаними з каменю, листочками.

І лише нещодавно квітка розцвіла. Уявляєте скільки терпіння повинен мати квітникар, щоб помилуватися красою цвітіння!

Про кожну з рослин Тетяна Троїцька розповідає з такою теплотою, що тільки дивуєшся: скільки ніжності й любові потрібно мати, аби створити навколо квітки атмосферу, в якій вона житиме.

- А ось моя улюблениця - альтернатера. Замовила два стебельця. Посадила, але рослини рік сиділи дзьобом. Поливала - не ростуть. А потім почала обприскувати ще й листки і - диво! - квітка ожила, - радісно розповідає квітникарка.Так само вона може розказати й про інші рослини, які ростуть у кімнаті, на подвір’ї, городі та саду: кротон або плащ Йосипа, лавр, фейхоа, годжі, гумі, зізіфус, кизил, йошту.

- З нетерпінням чекаю, коли дадуть плоди гранати. їх у мене - три види. Один замовила в жінки, яка привезла його з Португалії, батьківщина другого - Туреччина, третій виростили з дітьми із зернятка, - каже жінка. - А ще хочемо спробувати плоди гуаява (росте й таке дерево у Троїцьких! - Авт.) Смак його нагадує суміш персика, агруса й груші.

Справді, що й казати, дивовижні у нас, на Борзнянщині, жінки. Якщо захочуть - виростять навіть ананаси. Так-так, не дивуйтеся, є у Тетяни Іванівни подруга, теж бухгалтер за освітою і квітникарка в душі, котра зуміла виростити вдома такий екзотичний плід.

- Я сама про ананаси ще не задумувалася, але теж би змогла, якби збудувала в себе вдома зимовий сад, як у подруги, - каже Тетяна Троїцька.

Джерело: газета "Вісті Борзнянщини" №40 (9962) від 2 жовтня 2021, Андрій Донченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Троїцька, Борзна, квіти

Добавить в:
 
 


Центр Комплект