• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Династія аграріїв працює на землях смичинського старостату


Династія аграріїв працює на землях смичинського старостату

 

СТОВ «Добробут» та ФГ «Дубрава НМ» у Смичинському старостаті практично не поділяють на два різні господарства, бо обома опікується династія Малофіїв. Землі обох підприємств також мають уявне розмежування, бо використовуються спільним комплексом. Власники земельних паїв нині довірили Віктору Малофію близько 2000 гектарів землі й досвідчений аграрій разом зі своєю родиною робить все, аби виправдати довіру людей, а ще підприємства дають роботу п’ятдесяти місцевим жителям.


Віктор Малофій з сином Олександром біля нової вагової

- Економічною основою сільгоспвиробництва нині є рослинництво, і це ні для кого не
секрет. Тваринницький комплекс ми утримуємо нині тільки для того, щоб люди мали роботу і зарплату взимку, бо на корівках сьогодні заробити дуже важко. Вирощуємо всього три культури – пшеницю, соняшник і кукурудзу. Такий вибір культур економічно обґрунтований: вони мають стабільно високу ціну на ринку, а за умови правильної агротехніки, дають чудові врожаї, -- пояснив Віктор Григорович.

У такому виборі культур є ще одна рослинницька хитрість. Збирання врожаю
відбувається поступово, даючи можливість хліборобам працювати не похапцем, а розмірено й ритмічно. Хоч у жнива, як зізнався син Віктора Малофія Олександр, рідко вдається потрапити додому раніше ніж опівночі. Навіть сорти пшениці підібрані так, що одні дозрівають на два тижні раніше ніж інші. Сіяти намагаються елітою, або зерном першої репродукції, соняшник і кукурудзу сіють тільки найпродуктивнішими гібридами у світі. Тому мають і результат. Попри те, що частина полів з пшеницею відверто «згоріла» від спеки господарства отримали середню врожайність по 40 центнерів з гектару, соняшник вродив на 32 центнери з гектару, а кукурудзу очікують, звичайно, у вологому вигляді, до 100 центнерів з гектару.


тракторист Олег ГОЛОВАН, комбайнери Володимир КОЛОТУША і Микола МОЛОЙКО з водієм Анатолієм МОЗОЛЕМ збирають врожай соняху


Підприємства системно розвивають власну матеріальну базу. Нещодавно на базі занедбаної будівлі колишньої школи створили офіс, вклавши в реконструкцію більше 2 мільйонів гривень, збудували нову вагову на 80 тонн, в наявності повний комплекс власної виробничої техніки. Найближчим часом планують придбати новий потужний трактор-завантажувач і два власних зерновози, щоб полегшити процес реалізації продукції.

Окремо слід виділити соціальну роботу підприємства. Віктор Малофій здавна є прихильником того, щоб на наших землях працювали місцеві аграрії, а не заїжджі компанії. Аргументує він таку точку зору просто:

- Тільки місцевий керівник знає всі проблеми селян із середини, попіклується про
людей похилого віку та немічних, зробить все, щоб вирішити спільні проблеми. У нас, наприклад, запроваджено цілу програму підтримки пенсіонерів-пайовиків. Для них ми заготовляємо дрова безкоштовно, на городах та земельних наділах біля осель весь комплекс робіт: оранка, косовиця, молотьба, згрібання, рулонування та інші, також безкоштовні. Підприємства підтримують всі свята, урочистості, підтримують у вирішенні як планових так і поточних питань соціально значущі установи й організації, а також обидві релігійні громади наших сіл. Системно вивозиться побутове сміття нашим транспортом, який ми також надаємо безкоштовно. Допомагаємо, якщо це в наших силах, всім, - озвучив неповний перелік добрих справ Віктор Малофій.

Підприємство здійснює переоформлення паїв для своїх орендодавців також безкоштовно й не відраховує вартість юридичних послуг з майбутніх виплат за оренду землі. Нині середній розмір орендної плати становить 8% від оціночної вартості земель і вже сьогодні місцеві аграрії переходять на 12%, щоб люди отримували достойні гроші за свої земельні наділи.

На фоні такої успішної діяльності аграрії мають власні ризики й тривоги. Головним «тривожним» чинником завжди була, є і буде – погода. Саме від неї залежить врожай в найбільшій мірі. Так само нестабільно поводить себе й чинне законодавство, зміни в якому відбуваються непередбачувано швидко. Трохи повільніше, на думку Віктора Малофія, змінюється ринок, який також «підкидає» сюрпризів. А ще, вперше за свою кар’єру, йому довелось зіткнутися із рейдерством на полях. І хоч контрзаходи по запобіганню у господарстві вже прийнято, неприємний осад лишився.

Джерело: новини "Городнянщини"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Смичинський, старостат, Малофій

Добавить в:
 
 


Центр Комплект