• Брухт ДальнобойСервис


Акварельних справ майстер

Неймовірні квіти, ароматні фрукти та домашні улюбленці ніби оживають на картинах Тетяни Пучкіної, уродженки села Виблі Куликівської ОТГ.Міні-виставку її картин нещодавно можна було побачити у Виблях під час святкування Дня села. Жінка має тут будинок і кожного літа приїздить по натхнення, аби відпочити і намалювати нові чудові роботи.

Свої картини пані Тетяна не продає, а дарує. Так зробила і цього разу – всі картини, які були представлені на виставці, вона після завершення свята подарувала місцевим жителям.

Тетяна Пучкіна працює вчителем у школі, а у вільний від роботи час полюбляє малювати. Жінка майстерно володіє як аквареллю, так і технікою олійного живопису, проте перевагу надає акварелі. Надихає художницю на написання своїх картин природа рідного краю, сільських вуличок та садочків. Колекція робіт у Тетяни Пучкіної дуже велика і поповнюється мало не щодня, проте більшість картин майстриня роздає друзям та знайомим.

«Малюю дуже давно, з дитинства, але ніде цьому не вчилася. Мій прадід був художником. Його картини досі є в нашій родині. Можливо, це від нього мені передалося. Взагалі малювання – це моє хобі, – говорить жінка. – Я приїжджаю у Виблі на відпочинок і тут завжди малюю. Адже ідеї для малюнків тут – на кожному кроці. Щось з натури малюю, щось по фотографії, яку сама ж роблю. Ось, наприклад, півонії. Їх з фотографії малювала, бо коли її зрізати, квітка швидко втратить свою пишноту, і вже не зможу передати повної її краси. Або квітка огірка – я її в городі сфотографувала і пішла малювати».

Про те, чому любить акварель, художниця може розповідати довго. Каже, що гра цієї фарби під час малювання заворожує.


«Раніше я пробувала малювати олією й акрилом, але я більш за все люблю аквареллю, – розповідає художниця. – Різниця між цими фарбами – колосальна. Акварель – це щось ніжне і повітряне. Фарба сама розтікається, пливе, неначе працює сама, а ти тільки їй допомагаєш. Але треба відчувати, де ж саме вона повинна зупинитися, і пензлем поправляти. Проте коли малюєш аквареллю, то не можна робити помилок, бо тут нема білого кольору, яким усе можна виправити. З олією набагато легше, адже там будь-яку помилку можна приховати. На написання однієї картини йде різна кількість часу: буває дуже швидко, а буває і декілька годин. Взагалі з аквареллю потрібно працювати швидко, поки вона не висохла, бо коли висохне, не вийде підмалювати всі необхідні відтінки і контури».

Художниця користується фарбою українського виробника, мовляв, дуже гарна. Індиго, свій найулюбленіший колір, вона намагається використовувати у всіх картинах.

«Для малювання картин краще брати акварель в тюбиках, так набагато зручніше, – ділиться секретами майстриня. – Адже ти її видавив, скільки треба, розвів водичкою – і малюй собі, скільки хочеш».Марія Пучинець, «Чернігівщина» №32 (850) від 12 серпня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Куликівська_ОТГ, Виблі, Пучкіна, захоплення, малювання, художник, Пучинець, Чернігівщина

Добавить в:
 
 


Центр Комплект