Радио
Радио

Їх покликання - світ цифр

Людмила Скорозвон і Марія Обернієнко – цих вродливих жінок різного віку, яких бачите на фото, об’єднує спільна любов до професії. Вони – бухгалтери, які працюють в нині дуже непростому і тривожному господарстві КП «Господар». У професію вони прийшли по-різному, але ще з шкільних років кожну з них приваблював світ точних наук.Зовсім юним 18-річним дівчам після закінчення Львівського технікуму приїхала Марія Йосипівна Обернієнко на Варвинщину за розподілом працювати в тодішній «Райагробуд». Віддала підприємству 20 років, працюючи спочатку інженером з праці заробітної плати, а потім – головним бухгалтером. Спочатку, як і усім початківцям, було важко, але здібна від природи швидко освоїлася, так що нині і не уявляє себе в іншій професії.

Після ліквідації підприємства, в 2003 році Марія Йосипівна влаштувалася головним бухгалтером в ПП «Комунальник». А останні тринадцять років – вона головний бухгалтер КП «Господар». Відколи працює, вже змінилося, за її словами, багато директорів КП, але вона з усіма знаходила порозуміння, відчувала з їхнього боку підтримку та допомогу. За свою добросовісну працю Марія Обернієнко неодноразово нагороджувалася почесними грамотами і подяками селищної ради. Нині свій досвід і знання вона передає молодшій колезі, бухгалтеру Людмилі Скорозвон, котра прийшла сюди, ма­ючи за пле­­чима досвід роботи еко­номістом в місцевій дорож­ньо-транспортній ді­ль­ниці, де пра­цю­вала, за­кінчивши На­ціона­ль­ний тран­спор­тний уні­вер­­си­тет.

Незва­жа­ючи на молодий вік, пані Людмила відповідальна, добросовісна і пунктуальна в роботі, є знавцем своєї справи.


Поспілкував­шись із Марією Обе­р­­нієнко та Люд­милою Ско­розвон, я зрозуміла, що їх робота – це, здебільшого, рутинні будні, які вимагають багато сил, терпіння, наполегливості і концен­т­рації уваги. Бухгалтерія любить чіткість, точність. Тут нема сьогодні, завтра, післязавтра, забув, прогуляв. Є чітко день, час, коли потрібно виконати те чи інше завдання: своєчасно нарахувати та виплатити заробітну плату працівникам підприємства, нарахувати та сплатити податки, вчасно скласти та подати фінансову звітність – ось запорука чіткої праці бухгалтерів КП «Господар».

Бути бухгалтером нині, хоч на допомогу і прийшли сучасні технології, не просто. Бюджетне, податкове законодавство дуже часто змінюється, і це, звичайно ж, ускладнює роботу, розповідають жінки. Щоб завжди йти в ногу з життям, успішно справлятися з поставленими завданнями, Марія Обернієнко та Людмила Скорозвон постійно працюють над собою, читають галузеві журнали, необхідну професійну інформацію шукають в Інтернеті. Бо бухгалтерія – це не тільки цифри, звіти, відомості, рахунки і т.д. За цифрами стоять люди, їх праця, проблеми, потреби, і права на помилку в них немає. Тож робота з цифрами вимагає від них неабиякої концентрації уваги, часом – нервового напруження, завжди слід бути у курсі професійних нововведень, а людина, безперечно, не робот, не комп’ютер, котрий можна перезарядити чи перепрограмувати.

І хоч якими б напруженими не були трудові будні Марії Обернієнко та Людмили Скорозвон, їх життєві інтереси не обмежуються світом цифр. Поза роботою вони, як і тисячі інших жінок, – хранительки домашнього вогнища, люблячі дружини, мами. Людмила Скорозвон весь свій вільний час і увагу віддає своїй шестирічній донечці Златі. Марія Обернієнко гордиться своїми дорослими дітьми – сином та донькою, радіє онучкам – п’ятирічній Ніні і семимісячній Вероніці.

16 липня в нашій країні відзначається День бухгалтера. Тож цього дня ми щиро вітаємо Людмилу Скорозвон і Марію Обернієнко та всіх бухгалтерів Варвинщини зі святом. Бажаємо, передусім, успіхів у їхній нелегкій праці, професійного зростання, досягнення нових вершин. Побільше усмішок, радісних сюрпризів від життя, впевненості у завтрашньому дні. Нехай у вашому житті будуть лише легкі звіти, а дебет і кредит знаходять спільну мову.

Джерело: газета "Слово Варвинщини", Наталія Паляниця

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бухгалтер, Варвинщина, Скорозвон, Обернієнко, Паляниця

Добавить в:
 
 


Центр Комплект