Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Головний рятувальник Корюківського району живе в Мені й перебиратися до Корюківки не планує
Рекламодателям
Error: Incorrect password!

Радио
Радио

Головний рятувальник Корюківського району живе в Мені й перебиратися до Корюківки не планує

Процеси укрупнення, які передбачає реформа децентралізації, торкнулися й рятувальної служби. Журналісти дізнавалися, хто тепер керує в об’єднаному Корюківському районі всіма вогнеборцями, коли трапляється надзвичайна ситуація.Один відділ на п’ять громад


Як і раніше, нині функціонує Корюківський районний відділ головного управління державної служби надзвичайних ситуацій (ДСНС) у Чернігівській області. Тільки тепер він один на п’ять об’єднаних територіальних громад: Корюківську, Холминську, Менську, Сновську та Сосницьку. А раніше такі відділи були ще й у Сновську, Мені та Сосниці.

Починаючи з 29 квітня цього року, Корюківський райвідділ ДСНС очолює 37-річний менянин Євгеній Довгаль.

До призначення останні 13 років він працював у менському райвідділі, а перед цим понад п’ять років — у сосницькому. Досвідчений рятувальник має 21 рік трудового стажу в цій галузі.

Євгеній Володимирович розповів, що до його відділу входить два сектори: пожежно-профілактичної роботи та організації заходів цивільного захисту. Загалом у штаті повинно бути 15 працівників, але на п’ятьох — оголошені вакансії.

Охочі працевлаштуватися є, та беруть на роботу лише з відповідною освітою. Співробітники проводять нагляд і контроль у сфері пожежної та техногенної безпеки, організовують заходи цивільного захисту, взаємодіють з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування.

Саме вони перевіряють пожежну безпеку на підприємствах та установах і штрафують посадових осіб і громадян за порушення

Якщо виявлять надто серйозні — можуть подати клопотання щодо припинення роботи підприємства. Щоправда, рішення з цього приводу приймає обласний адміністративний суд.

Також працівники відділу виїжджають на місце надзвичайної ситуації, зокрема пожежу, та досліджують причини її виникнення. Шестеро підлеглих Євгенія Довгаля працюють у Корюківці, по одному інспектору в Мені та Сосниці та два — у Сновську.

Хто гасить пожежі

Безпосередньо гасінням пожеж займаються пожежні частини. У Корюківці їх дві — державна та фабрична, а також по одній державній частині створено в Мені, Сновську й Сосниці.

Райвідділу з надзвичайних ситуацій вони підпорядковуються лише в разі виникнення надзвичайної ситуації. Тоді Євгеній Довгаль бере на себе загальне керівництво з її ліквідації.

У спокійний час частини функціонують автономно, і в кожній є свій керівник. У Корюківці фабричний загін вогнеборців очолює Андрій Савицький, державний — Віталій Омеляненко. А всіма пожежними частинами об’єднаного Корюківського району керує Олександр Мотчаний.

Місцеві пожежні команди, які утримують територіальні громади по селах і в селищі Холми. Під час надзвичайної ситуації вони підпорядковуються райвідділу

Останнім часом, зазначає Євгеній Володимирович, значно покращилась матеріальна база рятувальників. Нові сучасні потужні пожежні автомобілі спочатку отримала Корюківка, потім — Сновськ і Мена.

Вони не лише укомплектовані ефективною рятувальною технікою та надійними протигазами, а й можуть за один раз перевозити удвічі більше води, ніж старі машини. Драбина на такому автомобілі дає можливість без проблем дістатися третього-четвертого поверхів багатоповерхівки.Зросло й матеріальне забезпечення рятувальників. На сьогодні в державній охороні пожежник менш як десять тисяч не отримує. Вогнеборець має право виходити на пенсію за вислугою років. Для цього достатньо мати стажу 25 років.

Штрафи накладають на посадовців

Євгеній Довгаль каже, що порушень пожежної безпеки було і є багато. І не завжди в цьому винні керівники, хоча штрафувати вони можуть лише посадових осіб. Така проблема найболючіша для бюджетних установ, де зазвичай немає коштів на виконання всіх їхніх вимог і приписів.

У бізнесі ситуація інша. Наприклад, на корюківській фабриці шпалер та у ТГК «Бреч» достатньо виділяється фінансування, щоб усе тримати в належному порядку. А тим, у кого не все о'кей, доводиться регулярно сплачувати штрафи, які, до речі, за останні кілька місяців зросли по різних статтях у 100 разів!

Якщо раніше мінімальна сума штрафу була 34 грн, то зараз — 1700.

Але не це найстрашніше. Дуже погано, що керівники замість того, щоб розв’язувати проблему, лише періодично сплачують штрафи. Така безпечність може обернутися набагато більшою бідою.

Про перевірки

Перевірки рятувальники проводять планові й позапланові. Нині, за дорученням ДСНС, позапланово перевірять усі заклади освіти в Україні — школи й дитсадки. Трохи раніше перевіряли автозаправні станції та будинки для літніх людей, інвалідів, школи-інтернати.

Порушень виявили багато. Навіть клопотали про закриття окремих установ. Хоча серед АЗС злісних порушників у Корюківському районі не було.

Масштабні пожежі

Пожежа на корюківському деревообробному підприємстві «Ванеса» була справжнім випробуванням для тільки-но призначеного керівника. Сталася вона вночі 6 травня, о 1.36. Такі масштабні загоряння, за словами Євгенія Володимировича, трапляються раз на двадцять років.

Ліквідовували пожежу на «Ванесі» майже 6 годин, залучали сім одиниць техніки, у тому числі вогнеборців з Менщини та місцеві пожежні команди

Вогонь знищив 1500 квадратних метрів покрівлі. Та якби не злагоджені дії рятувальників, наслідки надзвичайної пригоди були б набагато жахливіші. Потім довелося ліквідовувати загоряння сміттєзвалища на Сновщині. На допомогу сновчанам їздили корюківські рятувальники.

Про особисте

У Євгенія Довгаля в Мені власний будинок. Там він мешкає з дружиною-освітянкою та двома доньками. Дружина Оксана працює заступником директора в Покровській школі. Донькам п’ять і дев’ять років.

Щодня Євгеній Володимирович їздить із Мени в Корюківку на роботу. Полишати рідне місто, де в нього живуть і батьки, не планує. Про Корюківку відгукується дуже добре. Каже, що це компактне й гарне місто, яке активно розвивається. Привітні люди, з якими легко працювати.

Як і більшість менян, Євгеній обожнює Десну, любить ходити по ній на байдарках. Проте риболовлею не захоплюється, бо не має на те часу

Робочий день і тиждень — ненормовані, тож коли випадає вільна хвилина, поспішає до родини. Багато клопотів і біля приватного будинку. Є город, садочок, усе це потребує часу. Хочеться більше побути з доньками.

Старша, майбутня п’ятикласниця, дуже старанно навчається, бере участь в олімпіадах, конкурсах. А ще відвідує різні гуртки: танцює, співає, грає на піаніно. Навіть брала участь у конкурсі краси в Мені.

А ще в тата жевріє надія, що старша донька, можливо, схоче піти по його стопах і стати рятувальницею. Зараз багато дівчат навчається у Львівському державному університеті безпеки та життєдіяльності, який закінчив Євгеній Довгаль 2000 року.

Спочатку це було училище, де Євгеній навчався на стаціонарі. У двадцять років отримав звання лейтенанта і прибув на службу в Мену. А вже пізніше заочно здобував вищу освіту в університеті.

Донька, коли їздила до Львова на екскурсію, сама виявила бажання побувати в його виші, який розташований в історичному місці. А ще Євгеній хоче з’їздити за кордон. Не в Туреччину і не в Єгипет, а в Париж. Каже, що це спільна його та доньки мрія, яка обов’язково має здійснитися.


Джерело: сайт susidy.city,  Ірина Гайова, фото: Наталія Рубей, Євгеній Довгаль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Довгаль, Мена, Корюівка, рятівник, Рубей, Гайова

Добавить в:
 
 


Центр Комплект
Error: Incorrect password!